Parola Koruma Hizmeti Olan LastPass Hacklendi!

0
0
0
0
0
Bugün hack saldırısına uğrayan ve bu saldırıyı doğrulayan LastPass, kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyarıda bulundu.
Farklı hesapları tek bir elden yönetmek sadece web üzerinde yapılan bir uygulama değil. LastPass, tek platform üzerinden kredi kartı hesaplarından tutun da sosyal medya hesaplarına kadar birçok üyelik bilgilerini bir arada topluyordu. Güvenlik açısından çok fazla sıkıntının yaşanılmayacağı düşünülen LastPass, bugün yayımladığı bildiride hack saldırısına uğradıklarını ve kullanıcılarından mevcut parolalarını değiştirmelerini istedi.

Yapılan saldırı sonucu LastPass’te bulunan kullanıcı bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinin düşünülmesinin ardından şirket tarafından durumun düzeltildiği belirtildi. Fakat buna rağmen güvenliğin tam anlamıyla sağlanması için üyelerin şifrelerinin değiştirilmesi tavsiye edildi.Aranızda bu uygulamayı kullanan varsa şimdiden tüm bilgilerinizi silip özellikle kredi kartı şifrelerinizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. (internette güvenlik hiçbir zaman istediğimiz düzeyde olamayacak galiba)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0