Kaybolan Malezya Uçağı Google Maps'ten Bulundu!

7
0
0
0
0
Uzun bir süre önce kaybolan Malezya havayollarına ait uçak, beklenmedik bir şekilde Google Maps'te bulundu. Detaylar haberimizde.
Tüm dünyanın gündemine oturan, 8 Mart’ta kaybolan Malezya Havayolları'na ait MH 370 sefer sayılı, Boing 777 tipi uçak, 239 yolcu ile kaybolmuştu. Uçağın ve yolcuların konumunun hala tespit edilememesi, bir çok iddia ve soruyu gündeme getirmekte.

Bugün ise uçaktaki yolculardan biri olan, IBM’de çalışan Philip Wood’un gönderdiği fotoğraf ve metin tartışmalara farklı bir boyut kattı. ‘’Uçak kaçırıldıktan sonra askerler tarafından rehin alındım. IBM’de çalışmaktayım ve telefonu vücudumun münasip(!) bir yerine sakladım. Diğer yolculardan farklı bir yerde, hücrede tutuluyorum. Adım Philip Wood, bana uyuşturucu verdikleri için düzgün düşünemiyorum.’’

Yetkililerin açıkladığı yolcu listesinde Wood’un ismi geçmekte. Ancak asıl önemli nokta gönderilen fotoğrafın içindeki EXİF bilgisi. Bu sayede fotoğrafın içindeki GPS verilerinden yararlanılarak, Google Maps konum saptaması yapıldı.

Uçağın kaybolduğu yerden, içerisinde bulunan yakıtla gidilebilecek olan ve İngiltere tarafından askeri hava üssü olarak kullanılan Diego Garcia adasını gösteren koordinatlar büyük ilgi uyandırdı.

4plebs sitesinden yayınlanan bilgiler henüz doğrulanmadı. Ancak bu siteye aşağıdaki görseli yüklerseniz, detayları kendi gözünüzle görebilirsiniz.
7
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
0
0
0
0