Mark Zuckerberg: Apple Fiyatlarını Düşürmeli

0
0
0
0
0
Mark Zuckerberg Time dergisine verdiği röportajda, teknoloji dünyasına ait yorumlarını paylaştı. Facebook'un kurucusu sektördeki fiyat politikaları hakkında konuşurken Apple'a yüklendi. 
Mark Zuckerberg Time dergisine verdiği röportajda, teknoloji dünyasına ait yorumlarını paylaştı. Facebook'un kurucusu sektördeki fiyat politikaları hakkında konuşurken Apple'a yüklendi. Apple'ın fahiş fiyatlar kullandığını belirten Mark Zuckerberg: “Apple marka bir ürün satın aldığınız zaman, adeta şirketle anlaşma yapıyormuş gibi para ödüyorsunuz. Madem şirketle anlaşma yapıyoruz, o halde daha az para ödememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Facebook'un CEO'su Apple'ın tüketici çıkarlarını düşünmediğini belirterek: “Eğer öyle olsaydı ürünlerini daha ucuza satarlardı” dedi. Mark Zuckerberg'in bu sözleri Apple'ın CEO'su Tim Cook'a cevap niteliğinde görülüyor. Apple CEO'su Cook geçtiğimiz aylarda ücretsiz hizmet veren site ve uygulamalar için "Eğer bir uygulama ücretsiz ise siz müşteri değil ürünsünüzdür" ifadelerini kullanmıştı. Zuckerberg 'in bu sözleri Facebook'un Apple'a verdiği ilk resmi cevap olarak yorumlanıyor. Mark Zuckerberg Time dergisine verdiği röportajda şirket stratejisine de değindi. Konuyla ilgili olarak Zuckerberg: "Dünyadaki tüm insanlara internet erişimi sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu insanlara ücret verecekleri bir hizmet sunarak yapamazsınız" ifadelerini kullandı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0