• Anasayfa
  • İnternet
  • Mark Zuckerberg: Bu Yılki Hedefim, Evim İçin Bir Yapay Zeka Kodlamak

Mark Zuckerberg: Bu Yılki Hedefim, Evim İçin Bir Yapay Zeka Kodlamak

0
0
0
0
0
Kendisine her yılın başında bazı hedefler belirleyen ve bunları gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışan Zuckerberg, yeni yıl için de hedefini belirledi.
Mark Zuckerberg’in dünya genelinde taktir edilen davranışlarından biri (o kadar çok var ki, bu sadece bir tanesi), her yıl kendisine bazı hedefler koyması ve bunları gerçekleştirmek için elinden geleni yapması. Daha önce eşi Priscilla Chan’in anavatanı olan Çin’in resmi dili olan Çince öğrenmeyi kafaya koyan ve bunu kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeyi başaran Zuckerberg, 2016 yılı içerisinde ise ei için yapay zekaya sahip bir yardımcı kodlamak istediğini belirtti.

‘Kontrol her şeydir’ diyerek evindeki birçok eşyayı kontrol etmeyi hedefleyen Zuckerberg, vereceği sesli komutlar sayesinde evdeki ısıtma sistemini, buzdolabını, televizyonu, müzik sistemini, kısacası elektronik olan tüm eşyaları kontrol edebilmek için çalışacak.Zuckerberg’in hedefinde yalnızca ‘evdeki eşyaları kontrol etmek’ olmayacak. Bu yardımcı kod, ayrıca evine ziyarette bulunacak kişilerin yüz görüntülerini analiz edecek ve kendisine bu durumla ilgili rapor sunacak.

Projesinin oldukça eğlenceli olacağını umduğunu söyleyen Zuckerberg, bu hedef sayesinde kodlama yeteneğini geliştireceğini de ümit ediyormuş. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0