• Anasayfa
  • İnternet
  • Mark Zuckerberg’ten Dünya Genelinde Oluşan İslamofobiyi Kırmak Adına Anlamlı Mesaj

Mark Zuckerberg’ten Dünya Genelinde Oluşan İslamofobiyi Kırmak Adına Anlamlı Mesaj

1
0
0
0
0
Mark Zuckerberg’ten Dünya Genelinde Oluşan İslamofobiyi Kırmak Adına Anlamlı Mesaj
Son olarak yaşanan Paris saldırılarının ardından dünya genelinde oluşan olumsuz islam algısını kırmak amacıyla Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg bir mesaj yayınladı.
Özellikle Orta Doğu’da hemen hemen her gün duymaya alıştığımız bombalama haberleri ve en son Paris’te yaşanan saldırıların ardından dünya genelinde islamofobi oluştuğu bir gerçek. Fakat özellikle IŞİD'in yaptığı saldırıların köküne bakıldığında islamı buna sadece alet ettiklerini sanıyorum ki herkes az çok görüyordur. Ne yazık ki dünya üzerinde Müslüman olmayan herkeste bu terör saldırılarının tamamen islam dinine mensup kişiler tarafından yapıldığı algısı oluştu. Mark Zuckerberg, bir Yahudi olarak bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmek için Facebook profili üzerinden çok anlamlı bir mesaj paylaştı. Zuckerberg, paylaştığı mesajında şu sözleri kullandı:

Toplumumuzdaki ve dünya çapındaki tüm Müslümanları desteklediğimi belirtmek istiyorum. Paris saldırılarının yaşandığı bu haftadan nefret ettikten sonra Müslümanların, başkalarının yaptığı saldırılardan dolayı suçlanıyor olmasını hayal edebiliyorum. Bir Yahudi olarak ailem, bize topluluklar arasında yaşanan saldırıların karşısında ayağa kalkılması gerektiğini öğretti. Saldırılar bugün size karşı yapılmış olmasa bile bir gün mutlaka herkese zarar verecektir. Eğer müslümansanız, Facebook’un lideri olarak sizi her zaman burada beklediğimizi, sizin için huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamak için mücadele edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Bir çocuğa sahip olmak bize birçok umut verdi, fakat nefretin bu kadar kolay pes etmemizi sağlamasına izin verilmemeli. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Uzun bir süre birlikte kalıp birbirimize iyi bakabilirsek, insanlık çok daha iyi bir dünya inşa edebilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0