• Anasayfa
  • İnternet
  • McAfee’nin Kurucusu John McAfee: iPhone’u Kıramazsam Ayakkabımı Yerim

McAfee’nin Kurucusu John McAfee: iPhone’u Kıramazsam Ayakkabımı Yerim

1
0
0
0
0
Dünyaca ünlü antivirüs servisi McAfee’nin kurucusu John McAfee, söz konusu iPhone’un şifresini kendi imkanlarıyla en fazla 3 hafta içerisinde kırabileceğini, eğer bunu gerçekleştiremezse ‘ayakkabısını yiyeceğini’ söyledi.
Apple’la FBI arasındaki tartışmada tarafını daha önce açıkça belli eden John McAfee, Apple’dan erişim izni almaya gerek duymadan iPhone 5c’nin şifresini kırabileceğini söyledi. BusinessInsider’a açıklamalarda bulunan McAfee, ‘Üç haftalık çalışmamızda farklı bir metot izleyeceğiz. Eğer teklifim kabul görürse, Apple’dan ‘arka kapı açmasını’ istemek zorunda kalmayacaksınız. Bu, ABD için sonun başlangıcı olur’ dedi.

Konuşmasına şu şekilde devam eden McAfee, ‘Gezegendeki en iyi hacker’lardan oluşan bir ekiple çalışıyorum. Hepsi de dünyanın en büyük hacker konferansı olan Las Vegas’taki Defcon’a katılıyorlar ve kendi bölgelerinde birer efsaneler. Sıradan insan zekasını hiçe sayıyorlar ve bu grubun yaklaşık %75’i sosyal mühendis. Geriye kalan kısmı ise üst seviye kod yazarları oluşturuyor. EĞER BU TELEFONUN ŞİFRESİNİ KIRAMAZSAK, CANLI YAYINDA AYAKKABIMI YERİM. Bu kadar net.‘Peki FBI neden dünyanın bu en iyi hacker’larıyla çalışmıyor?’ sorusuna da net bir cevap veren McAfee, ‘Çünkü FBI her yerinde piercing ve dövme olan, çalışırken esrar içmek isteyen ve 500 bin dolardan daha aşağı rakamlara çalışmayı reddeden kişilerle çalışmayı istemiyor. Fakat Çinliler ve Ruslar, bu tarz insanlarla yıllardır çalışıyorlar. Zaten bu yüzden siber alanda bu ülkelerin çok gerisindeyiz’ dedi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0