MegaChat Skype'a Rakip Oluyor

0
0
0
0
0
Skype’a rakip olarak gösterilen tarayıcı tabanlı servis Megachat’in görüntülü sohbet servisi kullanıma açıldı. Aynı zamanda Megaupload’un kurucusu olan Kim Dotcom, attığı tweet ile beta sürümünün yakında aktif olacağını belirtti.
Skype’a rakip olarak gösterilen tarayıcı tabanlı servis Megachat’in görüntülü sohbet servisi kullanıma açıldı. Aynı zamanda Megaupload’un kurucusu olan Kim Dotcom, attığı tweet ile beta sürümünün yakında aktif olacağını belirtti.

WebRTC tabanlı tarayıcılarda kullanılabileceğiniz yeniliğe Mega hesabınızla giriş yapmanız yeterli olacak. Kişi gizliliğini ön planda tutmayı hedefleyen Kim Dotcom, Megachat ile şifrelenmiş bir iletişim sunacak. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan metin tabanlı mesajlaşma ve video konferans gibi yeniliklerle de uygulamanın dinamik kalması hedefleniyor.   Mega’nın iddia edilen kadar iyi bir güvenlik sağlamadığını belirten uzmanlara karşı Dotcom, sistemde açık bulanları ödüllendirerek sistemi güçlendirecek. Şimdi ise sosyal medyada tek bir soru dolaşıyor. Yoksa Megachat bu zamana kadar birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Skype'ın yerine mi geçecek?  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0