• Anasayfa
  • İnternet
  • 17 Yaşında Apple’ın Açığını Bulan Mert Erdir, Silikon Vadisi'ne Gidebilmek İçin Indiegogo’dan Yardım Bekliyor

17 Yaşında Apple’ın Açığını Bulan Mert Erdir, Silikon Vadisi'ne Gidebilmek İçin Indiegogo’dan Yardım Bekliyor

0
0
0
0
0
17 Yaşında Apple’ın Açığını Bulan Mert Erdir, Silikon Vadisi'ne Gidebilmek İçin Indiegogo’dan Yardım Bekliyor
iPhone 4’e herkesten önce iOS 5’i yükledikten sonra sadece Türkiye’de değil dünya genelinde bir popülerliğe ulaşan Mert Erdir, yeni mobil uygulamasını San Francisco’ya taşıyabilmek için Indiegogo’dan yardım bekliyor.
Mert Erdir, iOS 5’i herkesten önce iPhone 4’e kurmayı başarmış ve o zaman birçok yabancı teknoloji sitesinde haber konusu olmuştu. (örnek1 - örnek2) Kız arkadaşıyla birlikte bir mobil uygulaması geliştiren ve bunu daha da geliştirebilmek için dünyanın teknoloji kalbi San Francisco Silikon Vadisi’ne gitmek isteyen Erdir, bu hayalini geliştirmeye çok yaklaştı fakat önünde birkaç engel var.

Mert Erdir, San Francisco yolculuğu için biletlerini bile almış fakat önündeki en büyük engel yüksek konaklama maliyetleri. Oldukça pahalı bir şehir olan San Francisco’da 1 ay kalmak isteyen Erdir, kendisine Indiegogo’dan bir destek kampanyası başlattı. 3000 dolar toplamayı hedefleyen ve şimdilik 1000 dolar bağış toplayan Erdir, San Francisco’ya gitmek istemesine neden olan projesi hakkında şunları söyledi:

"İşin aslı; ne üzerinde çalıştığımızı henüz tam olarak açıklayamıyoruz. Bunun nedeni ise; yazılımımız telefon, tablet veya bilgisayar gibi herhangi bir elektronik cihaz kullanan herkesin yaşadığı çok büyük bir sorunu inanılmaz basit bir şekilde çözüyor. Bu nedenle de fikir aşamasında çalınması çok kolay o yüzden projemizi açıklamadan önce yazılımımızda biraz daha yol kat etmemiz gerekiyor. Yapay zeka ile ilgili, dünyadaki tüm cihaz kullanıcılarının hayatlarını değiştirecek ve büyük düşündüğümüzde insanlığa büyük bir katkı sağlayacak nitelikte, dev bir soruna basit ve sade bir çözüm. Bir kere kullandıktan sonra bundan önce nasıl yaşıyordum dedirten cinsten. Önümüzdeki on yılda olacaklara bu teknolojinin şekil vereceğine inanıyorum."

Mert Erdir’in Indiegogo’daki sayfasına şuradan ulaşıp isterseniz siz de bağışta bulunabilirsiniz. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0