• Anasayfa
  • İnternet
  • Hayatını Lumia 920’nin Kurtardığı İşçiye Microsoft Hediyesi

Hayatını Lumia 920’nin Kurtardığı İşçiye Microsoft Hediyesi

0
0
0
0
0
Microsoft, geçtiğimiz ay yaşanan bir kaza sırasında Lumia 920'nin Çinli bir işçinin hayatını kurtarmasından sonra aynı işçiye Lumia 640 XL hediye etti.

Nokia’nın ilk telefonlarından olan 3310’un sağlamlığıyla ilgili geyikler, 2015 yılında olmamıza rağmen hala devam ediyor. (Periscope canlı yayınlarımızı takip edenler daha iyi bilirler) Aradan yıllar geçmiş ve telefonlar eskisine göre incecik olmuş olmasına rağmen ne kadar sağlam olduklarıyla ilgili haberler duymuştuk. Geçtiğimiz günlerde iPhone 5C’nin sahibi nasıl kurtardığını hatırlıyorsunuzdur.

Çin’de de en az bu kadar ağır bir olay yaşandı. Bir kaza sonucu çöken duvarın altında kalan adam, Lumia 920’nin, duvarın uyguladığı basıncı azaltarak hayatta kalmasını sağladığını açıklamıştı. Bu olayın Çin’de haber sitelerine konu olmasından sonra Microsoft’un Çin ofisi, kaza yaşayan Geng Ming ismindeki işçiye telefon etti. (insani duygularla mı hediye edildi bilmiyorum ama güzel reklam yaptıklarını da söylemek lazım)Lumia 640 XL her ne kadar geçtiğimiz Mart ayında tanıtılmış olsa da yaklaşık 2.5 yıl önce duyurulan Lumia 920’ye göre daha düşük sistem özelliklerine sahip. Geng Ming, “en azından bi Lumia 930 verirler herhale” derken 640 XL’nin hediye edilmesinden pek memnun kalmamış gibi görünüyor. (insan en azından hediyeyi alırken bi tebessüm eder, iPhone 6 Plus mı verselerdi)

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0