Microsoft Edge'de Dolby Digital Audio Desteği Olacak!

1
0
0
0
0
İlk Spartan adıyla ortaya çıkan, daha sonra asıl adının Microsoft Edge olacağı ortaya çıkan Windows 10'un yeni tarayıcısında Dolby Digital Audio desteği de buluacak.
Windows 10'un en merak edilen detaylarından biri olan Spartan kod adlı Microsoft Edge tarayıcısı şu anda Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü ile Microsoft Spartan olarak denenebiliyor.

Başlarda birçok sıkıntısı ve eksiği olan Edge, şimdi daha stabil olarak çalışabilmekte, fakat hala eksikleri bulunuyor.Eski ve klasik tarayıcısı olan Internet Expoler'ın oldukça gelişmesine rağmen "yavaş" damgasının bir türlü üzerinden atılamaması nedeniyle yeni tarayıcıya gelen Microsoft, Edge'de yepyeni bir motorla hızlı bir internet kullanımı sağlayacak.

Internet Explorer'ın desteklediği eski tip sitelere de destek vermesiyle dikkat çekecek Microsoft Edge, büyük ihtimalle Windows 10'a geçildiğinde başlarda yerini Chrome, Firefox gibi tarayıcılara bırakacaktır. Tabii bu alışkanlık gereği olacak. Fakat bahsedilen bu performansları sunabilirse Hali hazırda yüklü gelecek olan Edge yerine başka tarayıcı kullanmaya gerek kalmayabilir.Şimdi ise Microsoft Edge için Chrome, Firefox gibi tüm tarayıcıların önüne geçirecek bir detay ortaya çıktı. Microsoft Blog'da bildirilen yeni özellik ile efsane ses sistemi Dolby Audio desteği alan Microsoft Edge, Dolby Digital Plus desteği ile HTML5MSE ve diğer video türlerinde ses konusunda muhteşem bir destek olacak. Hele ki evinizde ses sisteminiz iyi ve ses kartınız var ise YouTube müzik videolarında oldukça keyifli zamanlar geçirebileceksiniz.

Kaynak: Microsoft Blog
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0