• Anasayfa
  • İnternet
  • Microsoft Edge Ekibi Internet Explorer 1.0’ın 20. Yılını Kutluyor

Microsoft Edge Ekibi Internet Explorer 1.0’ın 20. Yılını Kutluyor

1
0
0
0
0
Microsoft Edge Ekibi Internet Explorer 1.0’ın 20. Yılını Kutluyor
Her ne kadar internet ve sosyal medya ortamının en çok mizah konusu olan unsurlarından biri de olsa bir zamanlar tek başına Internet Explorer vardı ve internette bir şey yapacaksak o mavi e harfine tıklamak zorundaydık.
1995 yılının 16 Ağustos’unda kullanıma sunulan Internet Explorer 1.0, Microsoft’un da ilk web tarayıcısı idi ve Microsoft’un bugün kullanımda olmayan ve yerini Edge’e bırakmış olan bu tarayıcıya olan saygısını da göstermesi şaşırtıcı olmaz.

Microsoft Edge ekibi resmi Twitter hesabından bu yıl dönümünü kutlayarak Internet Explorer’a olan saygılarını dile getirirken bir yandan da bu emeklilik günlerinin geldiğinin sinyallerini veriyor.

Edge ekibinin Twitter mesajı bir yandan IE’nin yıl dönümünü kutlarken bir yanda da sonunun geldiğine işaret ediyor ki şu an hala eski Windows sürümlerinde var olan ve kullanılabilir olan Internet Explorer, yakında kullanıma da tamamen kapatılabilir.

20. yılın kutlu olsun Internet Explorer! Yaptığın tüm muhteşen işler için teşekkürler; ama bundan sonrasını biz alıyoruz.” şeklinde yapılan Twitter paylaşımı Windows 95 ile başlayan ve Edge içinde hala kendisine bir çeşit miras ya da anı olarak yer bulan maceranın tamamlandığını gösteriyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0