• Anasayfa
  • İnternet
  • Microsoft, Edge İçin Müşteri Çekme Yöntemlerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Microsoft, Edge İçin Müşteri Çekme Yöntemlerine Bir Yenisini Daha Ekledi

0
0
0
0
0
Microsoft'un pazardan müşteri çeker gibi kullanıcıları Edge’e çekme çabası yeni yöntemlerle devam ediyor.
Windows 10 ile yeni bir döneme adım atan Microsoft, yıllarca uyuyan dev konumunda olan ve yerini başta Chrome ve Firefox ikilisi olmak üzere pek çok farklı tarayıcıya kaptıran Explorer'ı da Edge olarak küllerinden doğurmuştu.

Şimdi ise Microsoft'un Chrome ve Firefox yerine, yeni web tarayıcısı Edge'in kullanılması konusunda Windows 10 kullanıcılarını ikna etmenin sevimli mi desek, çakalca mı desek bulduğu yöntem ortaya çıktı. Windows 10'a geçiş yaptığınızda eğer Edge varsayılan tarayıcınız ise ve siz Chrome ya da Firefox yükleyerek varsayılanı onlardan biri yapmaya çalışırsanız, karşınıza ''Microsoft Edge'a bir şans ver'' tarzında bir iletişim kutusu çıkmakta. Kutunun alt kısmında kalın harflerle ''değiştirme ve -Edge'i- dene'' seçeneği bulunmakta. Üstelik bu seçeneği seçerseniz, varsayılan tarayıcınız Edge olarak ayarlanmıyor. Yani Microsoft'un yapmak istediği bir nevi ''abicim 1-2 gün dene, beğenmezsen bizzat ben geçireceğim seni başka tarayıcıya''. Başta Cortana entegrasyonu olmak üzere pek çok yenilik sunan web tarayıcısı, şu ana kadar gelen kullanıcı yorumlarına göre, Chrome'la Firefox'u unutturabilecek potansiyele sahip. 

Benzer bir hamle yine Microsoft'tan, yaklaşık bir ay önce farklı şekilde gelmişti (bu haberimizden ulaşabilirsiniz). Hatta Microsoft'un o hamlesi ardından Mozilla cephesinden ''adil rekabet olmuyor'' tarzında bir çıkış gelmişti. Bakalım Microsoft'un müşteri çekmek için geliştirdiği bu yeni hamle rakiplerinden nasıl tepki görecek?

Kaynak: The Verge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0