• Anasayfa
  • İnternet
  • Microsoft, Pazardan Müşteri Çeker Gibi Kullanıcıları Microsoft Edge’e Çekmeye Çalışıyor

Microsoft, Pazardan Müşteri Çeker Gibi Kullanıcıları Microsoft Edge’e Çekmeye Çalışıyor

1
0
0
0
0
Microsoft, Bing üzerinden yapılan Firefox ya da Google Chrome arama içeriklerinde Windows 10 için Microsoft Edge’i tavsiye ettiği bir bildirim paylaşıyor.
29 Temmuz’da Windows 10’u hizmete açan Microsoft’un bu işletim sistemiyle birlikte başarmayı istediği konulardan bir tanesi, Internet Explorer’ın geçmiş yıllardaki lider tarayıcı rolünü Microsoft Edge tarayıcı ile tekrar kazanmak. Bunu başarabilmek için üzerinde çok fazla çalışılan Microsoft Edge’in kullanılması için Bing üzerinden yapılan Firefox ve Google Chrome aramalarının hemen yan tarafında görünen bildirim, bize biraz Türkiye’deki pazarcılık kültürünü hatırlattı.

‘Gel ablacım bizdeki daha iyi’ der gibi kullanıcıların gözüne gözüne sokulan Microsoft Edge, farklı tarayıcı arama sonuçlarının hemen üst kısmında siyah bir kutucuk içerisinde karşımıza çıkarıyor. Şirket, buradaki kutucuğa tıklayan kullanıcıları Edge tarayıcısına yönlendirmeyi hedefliyor. Buradan da Cortana entegrasyonu ve okuma görünümü gibi farklı özelliklere sahip Microsoft Edge tarayıcısının pohpohlandığı bazı mesajlar görülüyor.Bunun dışında Chrome üzerinden Bing arama motoru kullanılarak yapılan aramalarda da hemen sağ kısımda Microsoft Edge’in kullanılmasına yönelik teşvikler görülüyor. Microsoft’un bu hamleleri, bende Edge’in kullanım yaygınlığından pek memnun olmadıklarına dair bir izlenim yarattı. Zaten tarayıcı kıyaslamalarıyla ilgili yapılan paylaşımlar ve yorumlar, özellikle Chrome’un Edge tarayıcısına göre hala çok daha hızlı ve pratik olduğu yönünde.

Microsoft, en az 10 yıl daha Windows 10’a getirilecek olan güncellemelerle işletim sisteminin sürekli güncelleneceğini açıklamıştı. Eğer şirket Edge’in daha yayın kullanılmasını istiyorsa, bu süre içerisinde en fazla ağırlık vermesi gereken konunun Microsoft Edge olduğunu bilmesi gerekiyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0