• Anasayfa
  • İnternet
  • Cortana, Microsoft Translator ile Windows 10’da Türkçe Çeviri Yapacak!

Cortana, Microsoft Translator ile Windows 10’da Türkçe Çeviri Yapacak!

0
0
0
0
0
Cortana, Microsoft Translator ile Windows 10’da Türkçe Çeviri Yapacak!
Microsoft tarafından bugün yapılan açıklamayla Cortana’nın yakın zamanda tercüme yapacağı dil desteklerinin arasında Türkçe’nin de yer alacağı belirtildi.
Microsoft’un açıklamasına göre Cortana’nın anlık çeviri özelliği ilk olarak ABD ve Çin’de olacak. Microsoft Translator ile çeviri yapacak olan Cortana, kelime çevirisinin yanı sıra cümlelerin de çevirisi yapacak.

Çeviri desteğinin arasında Türkçe de yer alıyor. Bu özellikten faydalanabilmek için Cortana’ya “Hey Cortana, translate ‘How old are you?’ into Turkish.” gibi bir soru sormanız yeterli olacak. Eğer istediği çeviriyi yapamazsa web sayfalarına yönlendirecek ki bu tarz basit soruların çevirisini yapması çok zor olmayacaktır.

Bu özellik Cortana’nın desteklediği diller için geçerli ve şimdilik Cortana’nın Türkçe dilini desteklememesinden dolayı çeviri yapma ihtimali bulunmuyor. Fakat bu özellik ülkemize geldiğinde muhtemelen Cortana artık Türkçe’yi de anlamaya başlayacaktır. Microsoft Translator'un mobil platformlarında yer aldığını bir kez daha belirtelim. Aşağıdaki bağlantı üzerinden uygulamanın mobil versiyonlarına ulaşabilirsiniz.
 
  Microsoft Translator

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0