Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, ODTÜ’yü Ziyaret Etti

1
1
0
0
0
Nadella, ODTÜ Teknokent ve Microsoft arasında gerçekleştirilecek işbirliği çerçevesinde Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden olan ODTÜ’ye bir ziyarette bulundu.
Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, ilk kez bir Türk üniversitesini (ODTÜ) ziyaret etti. Microsoft’un ODTÜ ve ODTÜ Teknokent ile gerçekleştireceği işbirliği çerçevesinde Türkiye’ye gelen Nadella’ya rektör Prof. Dr. Ahmet Acar, Microsoft Türkiye’nin CEO’su Murat Kansu ve ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İ. Kızıltaş eşlik etti.

Nadella’yla birlikte gerçekleştirilen toplantıda, ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi dışında ODTÜ Teknokent’in geçtiğimiz yıl Silikon Vadisi’nde açtığı T-Jump ofisiyle ilgili bilgiler aktarıldı. Bunun dışında Microsoft’la ODTÜ arasında gerçekleştirilebilecek eğitim, araştırma ve işbirlikleri üzerinde duruldu.Satya Nadella’nın Türkiye’ye ziyarette bulunmasının önemine değinen Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu, Microsoft’un yerel bilişim teknolojisi sektörüne doğrudan etki ettiğini ve hedeflerinin Microsoft’la stratejik ortaklık kurmak olduğunu söyledi. 

ODTÜ Teknokent bünyesindeki girişimcilerle ve yatırımcılarla kısa süreli bir sohbet gerçekleştiren Satella,Cloud Car, Reengen, Internet of Coffee ve Kahve Falı projelerinden de övgüyle bahsetti.Bir ziyaret de Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na

ODTÜ’ye yaptığı ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Nadella’yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na kabul etti. Görüşme 40 dakika kadar ve basına kapalı olarak sürdü.


1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0