Milyonlarca Gmail, Hotmail ve Yahoo Mail Adresi Çalındı!!

1
0
0
0
0
Gmail, Hotmail ve Yahoo Mail adresleri çalındı. Şifrenizi hemen değiştirmeniz tavsiye ediliyor!
Son zamanlarda artan hack saldırılarına bir yenisi daha eklendi. En önemli hesaplarımızdan birisi olan e-mail adreslerimiz, uzmanların söylediğine göre hack'lenmiş olabilir.

Güvenlik testleri yapan ve sistemler geliştiren Hold Security'de çalışan güvenlik uzmanı Alex Holden, kimliği hala belirlenememiş olan hacker'ların Hotmail, Gmail ve Yahoo Mail adreslerinden milyonlarcasını ele geçirdiklerini söyledi. Toplamda 273.3 milyon mail adresi ele geçirmeyi başaran hacker'lar, çalmış oldukları adresleri satışa sundular. Bu adreslerin takibini yapan uzmanlar, hacker'ların her bir mail adresini 1 dolara (veya 1 dolardan da az) sattıklarını belirlediler.

Olay karşısında hiçbir şey yapamayacaklarını ve tüm hesap bilgilerinin çoktan çalındığını belirten Alex Holden, dağıtılan bu bilgilerin şirketlere geri ulaştırılmasını deneyeceklerini fakat bilgilerin yayılmış olması durumunda ellerinden birşey gelmeyeceğini açıkladı. Bu hack saldırısı ile ilgili olarak şirketleri 10 gün önceden uyaran Hold Security, şirketlerin mail sisteminde bulunan büyük bir açık nedeniyle bilgilerin çalındığını açıkladı.Çalınan adreslerden 57 milyonu Mail.ru'ya, 40 milyonu Yahoo Mail'e, 33 milyonu Hotmail'e ve 24 milyonu Gmail'e ait. Aynı zamanda bazı Alman ve Çin merkezli hesapların da çalındığı bildirildi. 1 milyardan fazla mail adresine sahip olduğunu bildiren Gmail veya dünyanın en çok kullanılan adresi olan Hotmail gibi mail adreslerinin sahip olduğu hesapların sadece çok küçük bir kısmını kaybettiğini söyleyebiliriz. Yine de önlem olarak mail adresinizin şifresini değiştirin ve mümkünse telefonunuzla bağdaştırın.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0