MIT’den Süper Wi-Fi Teknolojisi Geliyor

0
0
0
0
0
Massachusetts Institute of Technology (MIT)’da görevli bazı araştırmacılar, kullanıcıların Wi-Fi sinyallerinden faydalanarak o anki konumunu belirlemesini sağlayan yeni bir kablosuz sistem üzerinde çalışıyor.
Massachusetts Institute of Technology’nin Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı biriminde görev yapan ekibin geliştirdiği kablosuz bağlantı Chronos olarak adlandırılıyor ve bu sistem, geliştirilmiş özellikleri sayesinde kullanıcının cihazı yerine doğrudan kullanıcının bulunduğu yeri konumlandırıyor. 

Kullanıcıların cihazlarına erişmek için faydalandığı Wi-Fi sinyali için aldığı zaman ve uzaklıkla ilgili bilgilerini belirleyen sistem, kullanıcıları 10 cm’lik bir uzaklık içerisinde konumlandırıyor. Bu geliştirilmiş hassas Wi-Fi teknolojisi sayesinde kullanıcılar evleri ya da ofisleri için önceden belirlenen bölgenin dışında kalan hiç kimsenin erişemeyeceği, sınırlanan bir Wi-Fi ağı yaratabilecek. Bu sayede sizin dışınızda herhangi bir kimsenin Wi-Fi bağlantınızdan faydalanması için şifre oluşturmanıza gerek kalmayacak.Şimdiye kadar yapılan deneylerde iki odalı bir apartman dairesindeki kullanıcılar, sistemi %94’lük doğruluk payıyla kullanmayı başardı. Bu oran, izlenen kişinin mağazada ya da herhangi bir yerde yürüdüğü sırada %97’ye kadar çıkabiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0