Katlanarak İstenilen Yere Taşınabilen Köprü: MB 4.0

2
1
0
0
0
Japonya'nın Hiroşima Üniversitesi tarafından geliştirilen MB 4.0 adındaki Mobile Bridge 4.0 adındaki köprü akordiyon mishali katlanarak tamamen taşınabilir hale geliyor.
Dünyanın birçok yerinde devasa büyüklüklerde veya uzunluklarında gördüğümüz köprülere en ilginç örnek Japonya'daki Hiroşima Üniversitesi tarafından üretilen Mobil Köprü ile farklı bir boyut kazandı. Portatif yapıda bir araç vasıtası ile taşınabilen "Mobile Bridge 4.0" adındaki köprü, akordiyon mishali katlanarak taşınabilir hale geliyor ve gereken durumlarda 21 metreye kadar uzayarak bir köprü görevi görüyor.

Özellikle doğal afetlerde yaşanacak köprü yıkılmaları ya da bazı ulaşım zorluklarında kullanılması amacıyla üretilen ve tasarlanan MB 4.0, 21 metre uzunluğa ulaşabilmesi için 1 saat süre istiyor. Bu sürenin kısaltıması için çalışmalar yapan Üniversite hali hazırda oldukça önemli ve güzen bir projeye imza atmış.Başında ve sonunda kullanılacak destek noktaları dışında herhangi bir temel vb sabitleyici gerekmeyen köprü aşağıda göreceğiniz test sonrası geçer not aldı ve bundan sonra kullanıma hazır durumda olacak. Böylelikle acil yardım ekipleri tarafından da kullanılabilecek olan Mobile Bridge 4.0, Japonya'da sıklıkla yaşanan deprem ve tsunami felaketlerinde yaşanabilecek olumsuz yol koşullarında ekiplere ve insanlara yardımcı olmaya çalışacak.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0