Mozilla Sanal Gerçekliği Tarayıcısına Taşıyor

0
0
0
0
0
Her geçen gün farklı bir cihazın katıldığı sanal gerçeklik yarışına Mozilla da dahil oldu. Web tabanlı sanal gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesi konusunda sektörün devleri Crome ve Mozilla, ilk tanıtımlarını geçtiğimiz yaz gerçekleştirmişti.
Her geçen gün farklı bir cihazın katıldığı sanal gerçeklik yarışına Mozilla da dahil oldu. Web tabanlı sanal gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesi konusunda sektörün devleri Crome ve Mozilla, ilk tanıtımlarını geçtiğimiz yaz gerçekleştirmişti.

Mozilla’nın WebVR tabanlı uygulamaları desteklemek amacıyla geliştirdiği Firefox Nightly, herhangi bir uygulamanın belli işlevlerini diğer uygulamalarında kullanabilmesi için oluşturulmuş modül (API) sayesinde kullanıcıların da uygulamayı geliştirebilmesine olanak sağlıyor. Sadece Oculus Rift’i destekleyen Nightly, bu zamana kadar gördüğümüz web teknolojilerine göre çok farklı bir derinlik sağlamayı hedefliyor.Henüz projenin çok başında olan Mozilla bu yeniliği Linux, Android, Firefox ve Google Cardboard tarafına da taşımak istiyor. Microsoft’un tanıttığı Hololens’in ardından da WebVR’a geçişler hızlanacak ve ‘’ internette surf '' farklı bir boyuta ulaşacak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0