Mükemmel Bir Eşek Şakası: Sahte Sistem Güncelleme Ekranı

0
0
0
0
0
Mükemmel Bir Eşek Şakası: Sahte Sistem Güncelleme Ekranı
Şimdilik Windows 10 dışında tüm işletim sistemlerine ait güncelleme ekranını kopyalayan FakeUpdate, arkadaşlarınıza mükemmel bir eşek şakası yapmanızı sağlıyor.
Ofis ortamında ve evde az başımıza gelmemiştir işletim sisteminin güncellenmesi olayı. O kadar acil bir işiniz vardır ki bir an önce güncellemenin bitmesini istersiniz ama bitmez, %1, %6, %22’ye kadar gelir ama %100’e gelene kadar ömürlerden ömür tükenir. Hatta bununla ilgili bazı insanlarda FOMO (gelişmeleri kaçırma korkusu) adında bir fobi bile oluşabiliyor. 

Sıkıntılı fakat bir o kadar da gerekli olan bu güncellemenin hiç bir zaman bitmediğini düşünün. FakeUpdate, tam da arkadaşlarınıza bunun şakasını yapabileceğiniz bir sistem geliştirmiş.

Şöyle ki, eğer ofis ortamında çalışıyorsanız arkadaşınızın bilgisayarına geçip FakeUpdate’in sitesine giriyorsunuz ve hangi işletim sistemini çalıştırıyorsa onu seçerek bitmeyen bir güncellemeyi başlatıyorsunuz. Gerçi sadece tarayıcı üzerinden yapılabildiği için ekran komple kaplanmıyor, dolayısıyla yapılan şakaya uyanabilirler. Yine de denemeye değer bir şaka olduğunu düşünüyorum.

Yakın bir zamanda Windows 10 da eklenirse FakeUpdate, küresel anlamda yapılabilecek en sağlam şaka sitelerinden bir tanesi olacaktır. Siteye şuradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0