Müslüman Karşıtı Eylemin Önünde Selfie Çeken Müslüman Kız İnternette Olay Oldu!

1
0
0
0
0
Bir grup Belçikalı ülkelerindeki Müslümanlara karşı eylem yaparken, kalabalığın önünden geçen müslüman bir genç kız selfie çekti ve internette paylaştı. Belki de bu hareket eylemin kendisinden daha çok ses getirdi.
İnternet dünyası ilginç bir olayı konuşuyor. Belçika’nın Anvers şehrinde gerçekleşen olayın başrolünde ise ülkede yaşayan genç bir müslüman kız yer alıyor. Şehirde düzenlenen Müslüman Fuarı’na karşı Belçika vatandaşları tarafından düzenlenen protesto, Zakia Belkhiri isimli kızın eylemcilerin önünce “selfie” çekmesiyle bambaşka bir hal alıyor.

 Selfie Bir Araya Getirdi!

Mashable sitesinin paylaştığı habere göre, Belkhiri isimli genç Müslüman Fuarı’na katılmak üzere yola çıkıyor. Fuar alanına giderken Belçikalıların müslüman karşıtı protestosunu görüyor ve aklına ilginç bir fikir geliyor. Kalabalığın önünde zafer işareti yaparak selfie çeken kız önce protestocuların, ardından da tüm internet dünyasının ilgisini çekmeyi başarıyor. 

 Fotoğraflardaki Herkes Gülüyor!

Açıkçası, fotoğraflara bakınca bu hareketin protestocular ve müslüman genç kız arasında bir yakınlık yarattığını söylemek bile mümkün. Belki hepsi farklı fikirleri savunuyor ama karelerde herkesin yüzü gülümsüyor. Sanırım, internet dünyasının ilgisini çeken de olaydaki bu hoş ironi olmuş. Ne diyelim, keşke farklı düşüncelere sahip tüm insanları bir “selfie” bir araya getirebilse…

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0