NASA’dan Kahreden(!) Açıklama: Pokemon GO, Uzayda Oynanamıyor

0
0
0
0
0
NASA’dan Kahreden(!) Açıklama: Pokemon GO, Uzayda Oynanamıyor
NASA’nın Twitter’daki hesaplarından Intl. Space Station, bir takipçinin Pokemon GO’nun uzayda oynanıp oynanmayacağıyla ilgili sorduğu soruyu cevapladı.

Herkese işini gücünü bıraktıran Pokemon GO, deliler gibi oynanmaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar ise Dünya’da oynamaları yetmiyormuş gibi Pokemon GO’yu uzayda oynayıp oynayamayacağını merak etmeye başlamış. Gerçi NASA’ya bu anlamda soruyu soran kişi Mashable’ın bilinen editörlerinden Miriam Kramer, dolayısıyla sorunun mizahi yapıda olduğunu düşünüyorum. NASA ise sorulan soruya içtenlikle cevap vermiş.

NASA’nın Twitter hesabını mentionlayarak ‘Uluslarlarası Uzay İstasyonu’nda Pokemon GO’yu oynayabilir misin?’ şekinde bir soru soran Miriam’a NASA’nın verdiği cevap ise ‘Ne yazık ki hayır. Uzayda görevli olan kimseler, telefonları araştırma yapmak için kullanıyorlar ve internete sahip değiller.
 

 


Sorunun şakayla karışık sorulduğunu düşünüyoruz düşünmesine de bunu gerçekten merak eden kişilerin olma olasılığı da yüksek. Bu sebeple NASA attığı tweet’le kullanıcıyı kurumun bir diğer Twitter hesabından yaptığı paylaşıma yönlendirmiş. 
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0