• Anasayfa
  • İnternet
  • NASA, İstanbul’da Yapılacak Konferansa Temsilcilerini Göndermeme Kararı Aldı!

NASA, İstanbul’da Yapılacak Konferansa Temsilcilerini Göndermeme Kararı Aldı!

0
0
0
0
0
NASA, İstanbul’da Yapılacak Konferansa Temsilcilerini Göndermeme Kararı Aldı!
NASA, güvenlik nedeniyle İstanbul’da yapılacak Uzay Araştırmaları Komitesi (COSPAR) Konferansı’na temsilci göndermeme kararı aldı.
Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’daki birçok ülke, son birkaç yıldır ciddi terör saldırılarına maruz kaldı. Turizm dahil olmak üzere birçok sektörü olumsuz olarak etkileyen bu olaylar, maalesef dünyanın en büyük uzay kongresi olan Uzay Araştırmaları Komitesi (COSPAR) Konferansı’nı da etkiledi. 

NASA, 30 Temmuz - 7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Uzay Araştırmaları Komitesi Konferansı’na katılacak temsilcilerini İstanbul’daki güvenlik sorunları nedeniyle göndermeme kararı aldı. NASA’nın Uluslararası ve Ajanslar Arası İlişkileri’nden sorumlu yöneticisi Al Condes’in 21 Haziran tarihinde yaptığı duyuruda, İstanbul’da yapılacak olan konferansa katılacak bilim insanlarına ve personele sponsor olmayacakları belirtildi. Buna sebep olan durumun ise ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’deki olası terör saldırıları sebebiyle ülkemize yönelik seyahat uyarısı gösterildi. 

NASA’da çalışan astrofizikçi Dr. Umut Yıldız ise bu konuyla ilgili görüşlerini Twitter hesabından şu tweet’lerle paylaştı:
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0