• Anasayfa
  • İnternet
  • NASA’nın Hacklenen 590 Bin Takipçi Sayılı Twitter Hesabından ‘Popo’ Fotoğrafı Paylaşıldı

NASA’nın Hacklenen 590 Bin Takipçi Sayılı Twitter Hesabından ‘Popo’ Fotoğrafı Paylaşıldı

2
1
1
0
0
NASA’nın keşfettiği yeni gezegenlere ait fotoğrafları paylaştığı Twitter hesabı NASAKepler, kısa süreli de olsa hacklendi.
Son zamanlarda ne kadar çok Twitter hesabı hacklendi. Zuckerberg, Pichai, Evan Williams… Bunların arasına tahmin etmekte zorlanacağımız bir hesap daha eklendi: NASA’nın keşfettiği gezegenlere ait fotoğraflar paylaştığı @NASAKepler.

Dün akşam kısa süreli bir hacklenme sorunu yaşayan Twitter hesabı üzerinden kadın popolu fotoğraflar paylaşıldı. Hacklenmenin fark edilmesinin ardından Twitter yetkilileriyle temasa geçen NASA, hesabı yaklaşık 16 dakika sonra geri aldı. Hesabın alınmasının ardından ‘Hesabımız geçici olarak bir sorun yaşadı. Tekrar işimizin başındayız, size yeni gezegen keşiflerini aktarmak için hazırız’ anlamında bir tweet atan NASAKepler, yine de bu durumdan paçasını kurtaramadı ve birkaç kullanıcının mizahi yorumlarına maruz kaldı :)
 

Bu kesinlikle Uranüs değildi.
 

Önceki fotoğraf, keşfedilmiş yeni bir gezegen miydi?

NASA’nın sosyal medya yöneticisi John Yembrick ise ‘Twitter ile bu olayın nedenini araştırıyoruz. NASA’nın Twitter’da yüzlerce hesabı var ve bu hacklenme olayı hiç alışılageldik bir durum değil. Hesaplarımızı yakından takip etmemize rağmen olayı haberimiz olmadan bize aktaran takipçilerimize teşekkür ediyoruz’ açıklamasında bulundu.

2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0