Ne Kadar Güzel Olduğunuzu Söyleyen İnternet Sitesi

6
3
1
1
0
Zürih Üniversitesi tarafından geliştirilen bir web sitesi, yüklediğiniz fotoğraftaki kişinin ne kadar güzel olduğunu ve yaşını söylüyor.
Geçtiğimiz yıl içerisinde buna benzer bir uygulamayı Microsoft geliştirmiş, yapay zeka sayesinde yaşınızı ve duygularınızı tahmin etmeye çalışmıştı. Şirketin bünyesinde çalışan bir yazılımcının geliştirdiği bu sistem, daha sonra dünya genelinde bir akımın oluşmasını sağlamış ve farklı kişi / kurumlar tarafından benzer yapıda çözümlerin tasarlanmasını sağlamıştı.

Zürih Üniversitesi de Microsoft’un altyapısına benzer bir sistem kullanarak siteye yüklenen fotoğraftaki kişilerin ne kadar güzel olduğunu söylüyor. Ayrıca kişinin yaşını da tahmin eden bu sistem, kişilerin güzelliğini belirli kelimelerle kategorize ediyor. Ajda Pekkan'ın 69 yaşındaki fotoğrafında 25 yaşındakine göre 1 yaş daha genç görünmesi?!~/"

Hmm: İdare edersin işte
OK: Giderin var
Nice: Gayet hoşsun
Hot: Vuu ne kadar da seksi
Stunning: Göz kamaştırıcı
Godlike: Sen Allah’ın bir lütfusun

anlamlarına sahip çekicilik seviyelerinin bulunduğu sitenin aslında mobil uygulamaları da bulunuyor fakat deneyip baktığımızda bazı sorunlar yaşandığını gördük, o yüzden indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat Zürih Üniversitesi’nin şuradaki sitesine gönül rahatlığıyla girip fotoğraf yükleyebilirsiniz. 
6
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
3
1
1
0