• Anasayfa
  • İnternet
  • Netflix, SpeedTest’e Rakip Olacak Yeni İnternet Hız Testi Sorgulama Sitesini Kullanıma Açtı!

Netflix, SpeedTest’e Rakip Olacak Yeni İnternet Hız Testi Sorgulama Sitesini Kullanıma Açtı!

1
1
1
0
0
Netflix, yıllardır internetimizin hızını ölçmek için kullandığımız SpeedTest.net’in karşısına çok iddialı bir rakip çıkardı.
İnternetimizin hızını ölçmek istediğimizde, yıllardır aklımıza gelen ilk site olan SpeedTest.net’i kullandık. Şimdi bu siteye Netflix’ten kullanım olarak daha pratik bir çözüm geldi: Fast.com

Kullanıcılarının internet hızlarının ne kadar hızlı ya da yavaş olduğunu gösteren Fast.com, bunu size eş zamanlı olarak gösteriyor. Bu sayede size vaat edilen internet hızınızın ne kadar olduğunu öğrenebilir, herhangi bir sorun yaşadığınızda internet servis sağlayıcınıza durumu izah edebilirsiniz. (en azından elinizde somut bir veri olacak) Hatta biraz uğraşırsanız, yaptığınız ödemeleri bile kendi lehinize olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Servisten faydalanmak için bir Netflix üyeliğinizin olmasına gerek yok. Yani aklınızda ‘Netflix yapmışsa kesin işin ucunda bir üyelik zımbırtısı vardır’ gibi soru cümleler oluşmasın.Şirket, Fast.com alan adını geçtiğimiz ay ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) üzerinden elde etmiş. 5 Mayıs’tan itibaren de hizmete geçirilen uygulama yalnız masaüstü cihazlarda değil, mobilde de kullanılabiliyor.

Fast.com için ‘insanlara gerçek zamanlı olarak internet hızlarının ne olduğunu, can sıkıcı ve dikkat çekici reklamlar olmadan göstermek istedik’ diyen Netflix içerik dağıtım mimarisinin başkan yardımcısı David Fullagar, sistemin ne kadar doğru işlediğini göstermek için sitenin hemen alt kısmına SpeedTest.net bağlantısını yerleştirdiklerini ve kullanıcılarının veri sonuçlarını bu şekilde karşılaştırabileceklerini söyledi.
1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0