Netflix Sonunda Türkiye'de!

0
0
0
0
0
Uzun zamandır gelmesini beklediğimiz Netflix sonunda Türkiye'de de kullanıma sunuldu.
Sonunda beklenen şey gerçekleşti. Son yıllarda ''ha geldi, ha gelecek'' diye beklediğimiz Netflix, sonunda Türkiye'ye gelmiş durumda. Bu günlerde Las Vegas'ta düzenlenen CES 2016 etkinliğinde sahne alan Netflix yetkilisi Reed Hastings, Netflix'in 130 ülkede kullanıma sunulduğunu bildirdi. 

Muhteşem dizileri, filmleri ve bir dünya içeriği ile tam bir dijital medya devi olan Netflix, artık ülkemizde de kullanıma sunulmuş durumda. Yani şu an Netflix.com'a girip üye olabilir ve binlerce içerikten istediğinizi izlemeye başlayabilirsiniz (üyelikte yaş sınırının 18 olduğunu da belirtelim).Temel, Standart ve Premium olmak üzere üç farklı paket seçeneği bulunan Netflix, kullanıma yeni açılmasının şerefine ilk ay ücretsiz şekilde sunulmuş durumda. Fiyatları 26,99, 33,99 ve 40,99 TL olarak değişen paketler, fiyatlarına göre standart, yüksek ve ultra yüksek görüntü kaliteleri de sunuyor. Paket satın alma işlemini Visa, Master Card ya da PayPal ile gerçekleştirebiliyorsunuz.Tabii bu paketlerin tek özellikleri sunulan görüntü kalitesi değil. Ayrıca paketlere göre hesaba erişebilen kişi sayısı da değişiklik göstermekte. Şöyle ki 26,99 TL olan Temel paketi satın aldığınızda sadece 1 yayını izleyebiliyorsunuz. Ancak 33,99 TL'lik standart pakette bu sayı 2'ye, 40,99 TL'lik Premium pakette ise 4'e çıkıyor. Yani bir standart paket alırsanız siz Daredevil izlerken yan odada evin bir diğer ferdi Jessica Jones izleyebilir (ya da hesabınızı yakın arkadaşınızla, sevgilinizle falan da paylaşabilirsiniz, orası sizin bileceğiniz iş).Tabii örnekleri popüler dizilerden verdik ancak dediğimiz gibi Netflix'te sadece diziler değil, binlerce popüler film de mevcut. Ayrıca içlerinde Pokemon reisin de bulunduğu çocuklara özel ''Kids'' bölümü de bulunmakta.

Şu an için sitede Türkçe dil seçeneği mevcut değil. Aynı şekilde dizi ya da filmlerde Türkçe dublaj, ya da altyazı bulunmuyor. Ancak kısa bir süre içinde bu özelliklerin de kullanıma sunulması beklenmekte. Son olarak Netflix'in Xbox 360/One, PlayStation 3/4 ve Apple TV üzerinden de izlenebilmekte.

Ayrıca Android, iOS ve Windows Phone cihazlarınıza da aşağıdaki bağlantılardan resmi uygulamasını ücretsiz olarak indirerek mobil cihazlarınızdan da kullanabilirsiniz;
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0