Google'ın Android TV Cihazı: Nexus Player

1
0
0
0
0
Google’ın Nexus 6 ve Nexus 9’la birlikte lanse ettiği ettiği ürünlerden bir tanesi de Asus tarafından üretilen Android TV uyumlu Nexus Player oldu. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle çalışan cihaz, Android TV platformuyla uyumlu olarak çalışıyor. 
Google’ın Nexus 6 ve Nexus 9’la birlikte lanse ettiği ettiği ürünlerden bir tanesi de Asus tarafından üretilen Android TV uyumlu Nexus Player oldu. Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle çalışan cihaz, Android TV platformuyla uyumlu olarak çalışıyor. Televizyon dünyasında söz sahibi olmak için yapılan bir girişimin ürünü olan Nexus Player, HDMI bağlantı noktasıyla mobil cihazların içeriklerini daha büyük ekranlara taşıyor. Nexus Player, Android TV ile uyumlu olmasının yanı sıra iOS, Mac, Chromebook ve diğer PC’lerle de uyumlu olarak çalışıyor.


 
Nexus Player, Android oyunlarla senkronize olabiliyor. Telefon ya da tablette başladığınız bir oyuna isterseniz Nexus Player ile devam edebilir, ya da Nexus Player’de başladığınız oyuna Android cihazınızda devam edebilirsiniz.


 
Nexus Player, hızlı ve kolay sesli arama olanağı sunuyor. Google, Nexus Player’la birlikte bir de cihazı oyun konsoluna dönüştürmek için cihaza uyumlu oyun kontrolcüsü duyurdu.
 

 Genel hatlarıyla cihazın teknik özelliklerine bakalım:

Çipset: 1.8GHz Quad Core, Intel Atom
Dahili hafıza: 8 GB
RAM: 1 GB
Portlar: 18W DC power, HDMI ([email protected]), Micro-USB 2.0
Wireless: 802.11ac 2x2 (MIMO), Bluetooth 4.1
Ağırlığı: 235 gram
Gereksinimler: TV bağlantısı için HDMI kablosu, internet bağlantısı (yalnızca Wi-Fi)


 

 Cihazın kutusunda bulunanlar:

Nexus Player
Uzaktan sesli arama
Güç adaptörü
İki adet AAA batarya
Hızlı başlangıç kılavuzu
Garanti, Güvenlik ve Düzenleyici kitapçığıCihaz, yarın (17 Ekim) ABD’de 99 dolar fiyatıyla ön siparişe açılacak. Ayrıca oyun kontrolcüsü için ekstra olarak 39 dolar ödemeniz gerekiyor.
 

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0