• Anasayfa
  • İnternet
  • Google Sayesinde İnsan Olduğumuzu Kanıtlamak Artık Daha Kolay

Google Sayesinde İnsan Olduğumuzu Kanıtlamak Artık Daha Kolay

0
0
0
0
0
Google Sayesinde İnsan Olduğumuzu Kanıtlamak Artık Daha Kolay
Artık girdiğimiz, kullanıcı olduğumuz web sitelerinde insan olduğumuzu kanıtlamamız daha zahmetsiz olacak. Elimiz ayağımız olan Google bunu da düşünmüş ve bizi rahatlatacak bir yöntem geliştirmiş.
Genellikle web siteleri, biz kullanıcılarından, insan olduğumuzu kanıtlamamız için kimi zaman anlamsız hatta okumaya çalışırken gözlerimizi şaşı, eden harf ve rakam kombinasyonlarını bir kutuya yazmamızı istiyor. Çoğu zaman tek denemede başarılı olamadığımız ve bize sinir harbi yaşatan bu durum için Google bize bir çözüm önerisi geliştirmiş .Bu çözüm sayesinde web yazılımcıları, ziyaretçilerin insan olup olmadığını daha kolay bir şekilde anlayacak. Bunun için yapmamız gereken tek şey masaüstünde bir kutucuğu tıklamak ya da mobil cihazlarda resimleri eşleştirmek.

‘’No CAPTCHA reCAPTCHA’’ adındaki Google’ın bu yeni yöntemi, web sitesi ziyaretçilerini ‘’ risk analiz motoru’’ ile anında değerlendirmeye alabiliyor. Sitedeki ziyaretçilerin IP adresi, fare imleci gibi unsurları bir araya getirip insan olup olmadığının ayrımını yapabiliyor. Bunları sağlayaman kullanıcılar bildiğimiz reCAPTCHA doğrulamasının olduğu ekrana yönlendiriliyor.

Bu yöntem web sitesi yöneticilerinin çakallık yapmasına karşı alınan reCAPTCHA yönteminin daha sağlıklı işlemesine vesile olacakmış gibi duruyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0