• Anasayfa
  • İnternet
  • Norveç'te Bulunan Bir Okul, e-Spor'u ve Oyun Oynamayı Ders Olarak İşliyor!

Norveç'te Bulunan Bir Okul, e-Spor'u ve Oyun Oynamayı Ders Olarak İşliyor!

2
0
0
0
0
Norveç'teki bir okul, öğrencilerin reflekslerinin, sorun çözme algılarının ve el-göz koordinasyonlarının gelişmesi için bir e-Spor dersi hazırladı.
Son zamanların en çok gelişen sektörlerinden birisi olan oyun sektörü, yaşadığı büyük ve hızlı büyümeyle birlikte farklı ülkelerde bulunan milyonlarca kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Beyin gelişimini sağlayan, el-göz koordinasyonunu ve problem çözme yeteneğini arttıran oyun oynama eylemi, beyin gelişimi konusunda son derece önemli bir role sahip. Bu rolünün anlaşılmasının ardından bazı doktorlar tarafından tavsiye edilen bu eğitici ve eğlenceli eylem, eğitim ve bilim konularında ilerlemiş olan ülkelerin arasında yer alan Norveç'teki eğitim sistemini değiştirdi.

Bergen'de bulunan bir okul, öğrencilerin bazı yeteneklerini geliştirmesi için oyun oynamaları gerektiğine karar verdi. Bu düşünceyle yola çıkan okul yetkilileri, öğrencilerin belirli aralıklarla oyun oynayabilmeleri adına yeni bir ders programı hazırladılar. Yeni ders programına öğrenciler için oyun dersleri koyan okul yöneticileri, dünyanın dört bir yanında bulunan öğrencilerin hayalini süsleyen şeyi gerçekleştirdiler. Garnes Vidaregåande Skole öğrencileri bundan sonra haftada 5 saat oyun oynayacaklar ve oyun ile birlikte bazı yeteneklerini geliştirmeye çalışacaklar.Bu programa 3 sene boyunca devam etmeyi düşünen okul yetkilileri, belirli aralıklarla oyun oynamanın öğrencilere yararlı olacağını düşündüklerini dile getirdiler. Ayrıca okul yetkililerinin belirttiğine göre öğrencilerin haftada 5 saat boyunca tek yapacağı şey oturup oyun oynamak olmayacak. Bu oyunlarda kullandıkları refleksleri, fiziksel dayanıklılığı ve gücü de arttırmak adına çalışmalar yapacaklar.

Kaynak: Arstechnica 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0