Odnoklassniki Türkçe Dil Desteği

23
3
2
0
0
Dünyanın en yaygın sosyal ağları arasında yer alan ve internet kullanıcıları tarafından Rusya'nın Facebook'u olarak adlanrılan sosyal paylaşım platformu Odnoklassniki Türkçe dil desteği vermeye başladı.
Dünyanın en yaygın sosyal ağları arasında yer alan ve internet kullanıcıları tarafından Rusya'nın Facebook'u olarak adlanrılan sosyal paylaşım platformu Odnoklassniki Türkçe dil desteği vermeye başladı.

Mail.ru Group tarafından yönetilen Odnoklassniki, 2006 yılında yayın hayatına başlamış çok kısa bir süre içinde en yaygın kullanılan sosyal ağlar arasında yerini almıştı. Şu anda da dünyanın en yaygın 2 sosyal ağından birisi olan Odnoklassniki, 11 dilde hizmet veriyor ve günde 40 milyondan fazla ziyaretçi sayısına erişiyor.

Hizmet verdiği diller arasında Ukraynaca, Ermenice, Rumence, Gürcüce, Özbekçe, Kırgızca, Azerice, Kazakça, Tacikçe gibi Rusya'nın komşularına ait dillerin yanı sıra İngilizce de olan Odnoklassniki şu anda 11'inci dil olarak mobil platformlar üzerinde Türkçe dil desteğini de eklemiş durumda.

Türkiye'den günde 200 bin ziyaretçileri olduğunu söyleyen Pazarlama Müdürü Arsen İsrapilov, şu anda sadece mobil tarayıcılarda Türkçe dil desteğine sahip olduklarını; ancak tüm web üzerinde Türkçe versiyona erişimin mümkün olmasının ardından Türkiye'den erişim sağlayan kullanıcı sayısında artış olacağına inandıklarını belirtti.

Yandex'in Türkiye pazarı için gösterdiği gayretin ardından bir başka Rus ürününün daha Türkiye'ye bu şekilde giriş yapıyor olmasının pazarı ve rekabeti hareketlendireceği ortada. Üstelik bir görsel paylaşarak Türk halkının kültürel ve dini değerleri konusunda da titiz davranacaklarının sinyalini veren Odnoklassniki, Türkiye pazarına ve Türkiye'deki sosyal paylaşım platformlarına erişen kitleye ne kadar ciddi baktıklarını da göstermiş durumda.

Peki şimdiden çok yakında Türkçe olacak Odnoklassniki'ye nasıl kayıt olursunuz?
 

 Nasıl kayıt olunur?

odnoklassniki.ru adresinden erişebileceğiniz Odnoklassniki, sizi Facebook gibi bir giriş ekranı ile karşılıyor. Facebooktan biraz daha hareketli olduğunu söyleyebileceğimiz bu giriş ekranında giriş bilgilerinizi isteyen satırların sağ üst köşesindeki yeşil butona tıklayarak kayıt formuna erişebilirsiniz.

Kayıt formunun en alt kısmında İngilizce seçeneği mevcut (eğer giriş ekranında gözünüze çarpmadıysa burda uyaralım istedik, zora girmeyin İngilizce biliyorsanız)

Kayıt formu karşınıza geldikten sonra da sırasıyla isim, soyisim, (gün/ay/yıl olarak) doğum gününüz, cinsiyetiniz (erkek sağdaki, kadın soldaki), yaşadığınız ülke (zannediyorum ki Türkiye'yi [Turkey] seçeceksiniz), yaşadığınız şehir, e-posta adresiniz ve kullanmak istediğiniz şifrenizi yazarak tekrar yeşil butona tıklayıp kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Çok yakında bilgisayarlarınızda da Türkçe olacak olan Odnoklassniki'deki yerinizi şimdiden alın. Facebook'un tahtı tehlikede görünüyor.
 
23
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
3
2
0
0