• Anasayfa
  • İnternet
  • ODTÜ’lü Tasarım Ekibimiz, İtalya’dan 8 Ödül Kazanarak Döndü!

ODTÜ’lü Tasarım Ekibimiz, İtalya’dan 8 Ödül Kazanarak Döndü!

1
0
0
0
0
Başında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu’nun bulunduğu Designnobis isimli ekip, İtalya’daki A’ Design Award’dan 8 ödül alarak döndü.
ODTÜ’nün Designnobis isimli ekiple birlikte İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen ve 87 ülkeden 12 binin üzerindeki tasarımcının yarıştığı A’ Design Award’da 8 ödül birden kazandı. 

Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu’nun liderliğini üstlendiği ekibin geliştirdiği tasarımlardan Shelter Pack isimli barınma ünitesi, savaş ya da doğal afetler sonrası kullanılmak üzere geliştirilmiş. Tasarımın dört kişilik çekirdek bir ailenin tüm temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip olduğunu belirten Gürsu, banyodaki su ihtiyacının çatıya yerleştirilen özel bir tankta toplanan yağmur suyu ile giderildiğini söyledi.Deniz Taksi adını verdikleri tasarımın İstanbul Boğazı için geliştirilen çift güverteli ve 65 yolcu kapasiteli bir katamaran olduğunu söyleyen Gürsu, bu özel deniz aracının konforunun yanı sıra manzarasıyla da yolcuların tamamen keyifli bir yolculuk yapmasına yönelik geliştirilen bir konsept olduğunu söyledi. ‘Wave LED Armatür’ projesi ise karayollarında kullanılan LED aydınlatma armatürünün modüler tasarımı ile 3. sınıf aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş.Bunlar dışında ODTÜ’nün kazandığı tasarımlar ve ödüller şu şekilde:

El aletleri tasarımı kategorisi: Naxe Balta isimli tasarımla altın
Mutfak ürünleri kategorisi: Reverence Çay Demleyici isimli tasarımla gümüş
Kırtasiye ürünleri kategorisi: Office On The Go isimli tasarımla bronz
Elektronik ürünler tasarımı kategorisi: Leapvox Videotelefon isimli tasarımla ile bronz
Mobilya aksesuarları: Zavinna tasarımıyla A’ Design ödülüODTÜ’lü ekip, son 5 yılda katıldığı organizasyonlarda farklı tasarımlarıyla toplam 70 ödülü kazanmayı başarmış. Kendilerini tebrik ediyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0