• Anasayfa
  • İnternet
  • Ok Google, Artık İnternetiniz Yokken de Kullanılabiliyor Olacak

Ok Google, Artık İnternetiniz Yokken de Kullanılabiliyor Olacak

1
0
0
0
0
Ok Google, Artık İnternetiniz Yokken de Kullanılabiliyor Olacak
Google’ın sesli komutlarınıza cevap vermenizi sağlayan anahtar kelimesi Ok Google, artık internet bağlantınız yokken de bazı komutlarınıza cevap verecek ve bazı isteklerinizi yerine getirecek.
the Google App adındaki uygulamanın 4.8 versiyonu Ok Google komutu için çevrimdışı destek de sunuyor. Mikrofona hafifçe vurarak aktif hale getirdiğiniz uygulama ile arama yapabilir, mesaj yazabilir, telefonunuzun hafızasında olan müzik dosyalarını oynatabilir ya da kablosuz bağlantınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Şu an için bu kullanım şekli yetersiz ya da az gibi görünse de Google, ilerleyen süreçte bu komutlara yenilerini ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki çevrimdışı olduğunuzda az da olsa sesli komut özelliğini kullanabilmek, hiç kullanamamaktan iyidir.

Google’ın Android işletim sistemi için ana uygulamasını sürekli geliştiriyor olduğunu görmek çok güzel elbette; ancak bu özelliklerin her birini sürekli olarak geliştirip kullanıma sunmak için çok uzun süreler beklemesi ya da kullanıma sürmemesi can sıkıyor.

(arkada Google sürekli bir şeyler karıştırıyor; ama dur bakalım çıkar foyası meydana bir iki yıla)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0