BTK'dan Okullardaki İnternet Hızına Ayarlama

0
0
0
0
0
BTK'dan Okullardaki İnternet Hızına Ayarlama
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), MEB bünyesinde okul ve kuruluşlara, kullandıkları internetle ilgili bazı ayarlamalarda bulundu. Buna göre MEB DSL internet tarifelerine 8 Mbit/sn ve 16Mbit/sn hızlarında limitsiz tarifelerin eklenmesini kararlaştırdı.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), MEB bünyesinde okul ve kuruluşlara, kullandıkları internetle ilgili bazı ayarlamalarda bulundu. Buna göre MEB DSL internet tarifelerine 8 Mbit/sn ve 16Mbit/sn hızlarında limitsiz tarifelerin eklenmesini kararlaştırdı. (şimdiki çocuklar tabletle eğitim alıyor, bedava internet kullanıyor, biz tebeşir tozundan hapşırıp dururduk. hey gidi)

BTK'nın aldığı kurul kararına göre, sosyal sorumluluk kapsamında okullarda kullanılan internetin, öğretmen ve öğrencilerin eğitim/öğretim hayatına olumlu katkı sağlaması, kullanıcıların makul bir fiyata altyapı ve hizmetlerden yararlanmasının sağlanması amacıyla, tüketici hak ve menfaatler göz önünde bulundurularak MEB DSL internet tarifelerine yeni paketler eklendi.
 

 İndirim ne zaman uygulanacak?
 

MEB'e bağlı okul, kurum ve kuruluşları, 1 Eylül'den itibaren geçerli olacak şekilde 8 Mbit/sn ve 16Mbit/sn hızlarında limitsiz internet paketlerini indirimli olarak aylık 45,18 ve 49,45 TL'ye kullanabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, diğer kurumlara göre MEB'in internet hizmetinden daha uygun fiyatlara yararlandığını belirtti.
 

 Elvan: En uygun fiyatlı interneti MEB kullanıyor
 

17 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin bu uygulamadan yararlanacağını hatırlatan Elvan, "İnternet, eğitim ve öğretim faaliyetlerinde artık gerekliliği tartışılmaz bir unsurdur. Bakanlık olarak öğretmen ve öğrencilerimizin bu indirimli tarifeleri kullanarak daha yüksek hızlarda internet hizmeti almalarını önemsiyoruz. BTK'nın onayladığı söz konusu internet hızlarındaki indirimler, öğretmen ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamalarına katkı sağlayacaktır" dedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0