Olayı Abartıp Uzayda Gayda Çalmaya Kadar Götüren Astronot!

2
0
0
0
0
Olayı Abartıp Uzayda Gayda Çalmaya Kadar Götüren Astronot!
Astronot Kjell Lindgren, uzayda çalmak için özel olarak yaptırdığı gaydasıyla normalde de çalması son derece zor olan bu çalgıyı, düşük basınçta çalmayı başardı.
Astronotlar son derece renkli kişilikleri olan insanlar. Gördükleri zor ve sıkıntılı eğitime rağmen kendilerini eğlendirmeyi bilen ve moralleri açısından eğlenmek zorunda olan bu mesleğin mensupları, neredeyse her ay farklı etkinlikleri yaparken çektikleri videoları paylaşıyorlar. Şu an uzayda görev başında bulunan astronot Kjell Lindgren, bulunduğu Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan gayda çalarken çektiği bir videoyu paylaştı. 45 yaşındaki uçuş mühendisinin kendi Twitter adresinden paylaştığı bu video birkaç saat içerisinde tüm internet alemine yayıldı ve milyonlar tarafından izlendi.

Kjell'in video sırasında çaldığı enstrüman, İskoçya'nın resmi çalgısı olan gayda. Çalmak için çok kuvvetli bir nefes ve dayanıklı dalak gerektiren gayda, Dünya'nın sahip olduğu basınçta bile çalınması çok zor bir çalgı. Uzayda olmasına rağmen bu çalgıyı çalabilecek kadar kuvvetli nefese ve becerilere sahip olan astronot Kjell, videoda göründüğünden çok daha zor bir işi başardığı için tebriği hak ediyor.
 

Kaynak: Gizmodo 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0