• Anasayfa
  • İnternet
  • EURO 2016’da İsviçre’nin Yırtılan Formaları Türkiye’de Üretilmiş

EURO 2016’da İsviçre’nin Yırtılan Formaları Türkiye’de Üretilmiş

2
1
0
0
0
EURO 2016’da İsviçre’nin Yırtılan Formaları Türkiye’de Üretilmiş
EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Fransa ile karşılaşan İsviçre’nin maç esnasında yırtılan formaların Türkiye’de üretildiği açıklandı.
EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maalesef bizim açımızdan hiçbir şekilde iyi geçmiyor. Hırvatistan ve İspanya karşısında aldığımız başarısız sonuçlar, daha da kötüsü isteksiz futbol hepimizin canını sıkmışken bir can sıkıcı haber de Puma’dan geldi.

Geçtiğimiz pazar günü Fransa ile karşılaştıkları maç esnasında birçok İsviçreli futbolcunun forması yırtılmış ve futbolcular Puma’yı ağır şekilde (Xherdan Shaqiri 'umarım Puma kondom üretmiyordur ehehe' demişti) eleştirmişti. Sosyal medya kullanıcılarına da bol bol malzeme veren  Puma, ‘EURO 2016 milli takım üniformaları Türkiye’de üretilmiştir’ diyerek zaten sıkkın olan canımızı iyice sıkacak bir açıklama yaptı. 
 


Gelen yoğun eleştirilerin ardından sessizliğini bozarak topu Türkiye’ye atan Puma’nın yaptığı resmi açıklamanın tamamı şu şekilde:

"PUMA'nın birincil amacı her zaman en iyi kaliteyi sunabilmektir ve bu amaç EURO 2016’da sponsorluğunu yaptığımız İsviçre, Avusturya, Çek cumhuriyeti, İtalya ve Slovakya milli üniformaları için de değişmemiştir. Tüm bu takımlar milli maçlarında PUMA ACTV Thermo-R teknolojili üniforma giyinmektedirler. Tüm federasyonlar bugüne kadar hiç bir problem ile karşılaşmadıklarını üniformaların kalitesinden, kullanımından ve dizaynından çok memnun olduklarını açıklamıştır.

​Analizlerimiz sonucunda İsviçre’nin pazar günkü maçta giyinmiş olduğu üniformalarının tek bir serisinde üretim sürecinde ipliklerde problem yaşandığı ve final ürününde yıpranmaya sebep olduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu durum sadece üretim sırasında ısı, basınç ve zamanlama doğru olarak kontrol edilemezse ortaya çıkabilir. Dar kesin ACTV üniformaları elasten ve polyester materyallerinden oluşmaktadır. Hatalı materyal sadece limitli sayıda, İsviçre üniforması üretimi sırasında kullanılmıştır. PUMA, sponsoru olduğu tüm PUMA üniformaların kalite kontrolünü gerçekleştirerek böyle talihsiz bir hatanın yeniden oluşmasına engel olmuştur.

PUMA EURO 2016 milli takım üniformaları Türkiye’de üretilmiştir. ACTV Thermo-R teknolojisi tişörtlerin ön ve arka yüzlerine üretim sırasında stratejik olarak yerleştirilen faz dengeleyici materyali sayesinde oyuncuların vücut sıcaklığının optimum seviyede kalmasına yardımcı olur. Teknoloji Mayıs 2014’ten beri tüm milli takım ve kupa maçlarındaki üniformalarda ve Dünya Kupası üniformalarında başarılı bir biçimde kullanılmıştır.
"
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0