• Anasayfa
  • İnternet
  • Ünlü İsimlerin Sosyal Medya Hesaplarını Ele Geçiren Hacker Grubu Ourmine da Neyin Nesi?

Ünlü İsimlerin Sosyal Medya Hesaplarını Ele Geçiren Hacker Grubu Ourmine da Neyin Nesi?

0
0
0
0
0
Mark Zuckerberg’in ve Twitter’ın kurucularından Evan Williams’ın hesabını hackleyen Ourmine, son günlerin en çok konuşulan hacker grubu.
Daha önce de muhakkak bazı hack operasyonları gerçekleştirmişlerdir fakat Ourmine’ı, Zuckerberg’e ait Twitter adresini hacklemelerinin ardından neredeyse bütün dünya tanır hale geldi. Üzerine Twitter’ın kurucularından Evan Williams ve Spotify’ın CEO’su Daniel Ek’in de sosyal medya hesaplarını hackleyince herkes bu grubu merak etmeye başladı. Nereden çıktı bu adamlar?

Ourmine’ın özellikle ünlü isimlere ait hesapları ele geçirmesinin elbette bir sebebi var. Kendilerinin geliştirdiği güvenlik paketlerini satmak için böyle bir yol izleyen grup, bu paketleri 100 ila 5000 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunmuş. (100 dolar olan yalnızca sosyal medya hesaplarını korurken fiyat arttıkça güvenliğin alanı da genişliyor) Şu ana kadar 20 bin dolara yakın gelir elde eden grup hem para kazanmaya hem de adını her geçen gün geniş kitlelere duyurmaya başladı.Ourmine’ın 3 hacker tarafından kurulduğu ve IP’lerinin tespit edilmesiyle (bu bir iddia) Suudi Arabistan’da söyleniyor fakat ekip, aralarında Suudi Arabistan’da yaşayan bir kimsenin olmadığını söylüyor. 

Hack olaylarına hakim olan bazı kimseler, Ourmine’ın bir hack grubu olmaktan ziyade ele geçirdikleri eski hesap şifrelerinden faydalanarak bu tarz eylemler gerçekleştirdiğini söyleseler de Ourmine buna karşı çıkarak yazılım açıklarından faydalandıklarını iddia ediyor. Genellikle ünlü isimlere ‘salça’ oldukları için bizler ne kadar endişelenmeliyiz bilmiyorum fakat yine de tedbiri elden bırakmamak lazım. (ara ara şifreleri değiştirmek faydalı olacaktır)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0