• Anasayfa
  • İnternet
  • pcdepo.com, Haftalardır Parasını Aldığı Ürünleri Kargoya Vermedi!

pcdepo.com, Haftalardır Parasını Aldığı Ürünleri Kargoya Vermedi!

0
0
0
0
0
Türkiye’nin en çok bilinen online alışveriş sitelerinden olan PCdepo.com, müşterilerini mağdur ederek ödemesi yapılan siparişleri aradan haftalar geçmesine rağmen hala kargoya vermedi.
pcdepo, bilgisayar satın almak isteyen kişilerin yaptıkları araştırma sonucu karşısına en az birkaç çıkmış olabilecek sitelerden bir tanesidir. Şirketle ilgili gelen haberler ise, bu tarz şirketlerin daha büyük şirketlere oranla neden alışveriş için tercih edilmemesi gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Norma Bilgisayar Dış Ticaret Şti. olarak hizmet veren pcdepo.com’dan sipariş veren müşterilerin ürünleri, aradan haftalar geçmesine rağmen hala kargoya verilmedi. 

2 bin ila 4 bin TL arasındaki siparişlerini kredi kartı ya da havale yoluyla ödeyen müşterilerin büyük bir çoğunluğuna ürünleri hala ulaşmamış, ayrıca konuyla ilgili şirketten somut bir cevap da gelmemiş. Örneğin A.S.Y. isimli bir müşteri, 13 Ekim tarihinde sipariş verdiğini fakat hala ürünü alamadığını söyledi. 

Şirketin merkezine yapılan ziyarette ise ofisin ve deponun bulunduğu alanın kapalı olduğu ortaya çıktı. Görünen o ki şirket sattığı ürünlerin parasını almış olmasına rağmen ürünleri kargoya vermeden ortadan kaybolmuş.Olayların internet dünyasında iyice yayılmasının ardından şirket tarafından müşterilere bir mesaj gönderildi. Mesajda yapılan ödemelerin son kuruşuna kadar ödeyecekleri belirtilmiş.Daha sonra pcdepo.com’dan yapılan bir paylaşımda kurların yükselmesinden dolayı bir fark oluştuğu ve bu kur farkının ödenmesi halinde ürünlerin gönderilebileceği belirtilmiş. Aksi taktirde müşterilerin ödemelerinin iade edileceği söylenmiş.

Bu durumla ilgili bir açıklama yapan Avukat Alper Sarıca ise sanal marketler üzerinden yapılan alışverişlerde ürünlerin 30 gün içerisinde müşteriye teslim edilmesi gerektiğini, aksi taktirde müşterilerin şirkete karşı alacak davası açabileceklerini belirtti. Ayrıca şirketin elinde olmayan ürünlerin sattığının belirlenmesi halinde Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında işlem yapılabileceğini söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0