• Anasayfa
  • İnternet
  • Pentagon’dan Hacker Yarışması Açıklaması: Haydi Bizi Hackleyin

Pentagon’dan Hacker Yarışması Açıklaması: Haydi Bizi Hackleyin

0
0
0
0
0
ABD Savunma Bakanlığı, bilgi işlem sistemindeki açıkların tespit edilmesi için bir yarışma başlattı.
Siber güvenliğini daha da sağlamlaştırmak isteyen ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), büyük çaplı bir ‘hacker yarışması’ başlattı. 12 Mayıs tarihine kadar sürecek olan bu yarışmada Pentagon, bilgisayar korsanlarından sistemlerinde bulunan açıkları tespit etmeleri isteniyor. Yarışmada verilecek para ödülüyle ilgili bir bilgi verilmemiş.

Pentagon’un başvurduğu bu yöntemi Google, Facebook, Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleri de sıklıkla kullanıyor. Örneğin Facebook, ödül programını başlattığı 2011 yılından bu yana toplam 3 milyon dolardan fazla para ödülü dağıtmış.

Kendi bünyelerinde çalışan siber güvenlik uzmanlarının yanı sıra dışarıdan katılan kişilerin de sistemde başka açıklar bulabileceğini tahmin ettiklerini belirten bir Pentagon yetkilisi, organize ettikleri yarışmaya binlerce kişinin katılmasını beklediklerini söyledi.Pentagon’un yarışma için belirlediği bazı şartlar var. Bunlardan en önemlisi ise yarışmaya katılmak için ABD vatandaşı olmak. Sabıka kaydı incelenen adaylara, gerekli şartları yerine getirdikleri taktirde Pentagon’daki bazı bilgisayar ağlarına giriş izni veriliyor. Fakat ‘hassas ağlar’ ve silah programları yerine daha basit alanlar projeye dahil edilmiş. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0