Pinterest'e Gif Desteği Geldi

0
0
0
0
0
Pinterest'e Gif Desteği Geldi
Geçtiğimiz ay Türkçe dil desteği geldiğini duyurduğumuz Pinterest, yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Sosyal paylaşım alanında Facebook'un liderliğine rağmen farklı çeşitlerde paylaşımlar yapmaya imkan veren birçok sosyal ağdan biri olan ve çıktığı günden ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Pinterest, geçtiğimiz ay getirdiği Türkçe dil desteğiyle, ülkemiz sosyal paylaşım alanındaki payını arttırmayı planladığını gözler önüne sermişti.
Sosyal paylaşım alanında Facebook'un liderliğine rağmen farklı çeşitlerde paylaşımlar yapmaya imkan veren birçok sosyal ağdan biri olan ve çıktığı günden ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Pinterest, geçtiğimiz ay getirdiği Türkçe dil desteğiyle, ülkemiz sosyal paylaşım alanındaki payını arttırmayı planladığını gözler önüne sermişti.

Pinterest, paylaşım özellikleri açısından oldukça başarılı bir sistem olmasına rağmen hala istenilen seviyede bir kullanıcı kitlesine hitap edememesine rağmen getirdiği son yenilikle bu gidişatı değiştirecek gibi görünüyor.

Özellikle yemek paylaşımları konusunda Instagram ile bir yarışa giren Pinterest kullanıcıları sayesinde, site yönetimi yemek tarifleri için özel bir kategori oluşturmuş ve kullanıcılarından olumlu not almıştı. Şimdi ise getirdiği GIF desteği sayesinde gittikçe artan GIF çılgınlığına el atmayı planlıyor.

Sosyal ağlardan önce forumlarda karşımıza çıkan GIF'ler, sosyal ağlarda da popüler olmuş ve site yönetimlerinin önem vermesi gereken bir konu halini almıştı. Henüz Facebook, Twitter ve Instagram'da bulunmayan GIF desteğini kendi sitesine entegre eden Pinterest, bu sayede diğer sosyal ağlardan rol çalacak gibi görünüyor.

 Pinterest Türkçe Haberi
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0