Pinterest Yeni Pin-İçi Görsel Arama Aracını Duyurdu

0
0
0
0
0
Pinterest tarafından duyurulan yeni görsel arama aracı ile kullanıcılar artık pinlerin içindeki nesneleri aratarak benzerlerini bulabiliyor. Odanızdaki eşyadan memnun değilseniz değiştirmek için fotoğrafını çekin ve istediğiniz eşyanın alternatifini farklı modellerde bulabilirsiniz. 
Popüler görsel imleme sitesi Pinterest, kendisine oldukça uygun ve kullanışlı yeni bir görsel arama aracını kullanıma sundu. Pinterest üzerindeki görsellerin içinde yer alan belirli bir nesneyi arayıp bulmak isteyen kullanıcılar, artık yeni görsel arama aracı sayesinde pin üzerinde seçilen belirli alanların taranmasını sağlayarak benzer görselleri bulabilecek.

Pinlerdeki görsellerin içinde merak ettiği bir eşyayı, nesneyi merak edip aratmak isteyenler, pinlerin sağ üst kısmında yer alan yeni arama aracını kullanarak ilgili alanı seçip özel arama başlatabilecekler. Örneğin odanızdaki masadan memnun değilsini ve değiştirmek istiyorsunuz. Hemen fotoğrafını çekin ve pin'leyin. Pinterest yeni özelliği sayesinde hemen o masanın alternatif modellerini sizin karşınıza çıkartacak ve o masanın alternatifini nerede kaç paraya bulacağınız içeren linkleri de size hazırlamış olacak.Kullanıcılar ayrıca arama yaparken alt kısımda çıkan başlık önerilerini kullanarak filtremele uygulayabilecek; böylece aramasını daraltarak daha kesin sonuçlara ulaşabilecek.Pinterest’e gelen bu yeni özellik, bugünden itibaren hem web sürümünde hem de mobil uygulamalarında kullanılabilecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0