• Anasayfa
  • İnternet
  • Planörün Kanadındaki Kaçak Kedi Uçuş Sırasında Panik Yarattı

Planörün Kanadındaki Kaçak Kedi Uçuş Sırasında Panik Yarattı

2
1
0
0
0
Planörün Kanadındaki Kaçak Kedi Uçuş Sırasında Panik Yarattı
Elbette sosyal medyanın hala en çok paylaşılan unsuru kediler ve şüphesiz ki Webtekno da bu akıma uyarak zaman zaman da olsa kendi ilgi alanı ile ilgili bir şeyler yakaladığında kedili paylaşım yapacaktır.
Düşen kediler, zıplayan kediler, komik kedi videoları, cat fight(!) ve daha nice kedili paylaşıma bir yenisi de Fransız Guyanası'ndaki Kourou kentinde yer alan Club ULM 16-34 uçuş okulunun bir eğitim uçuşundan geldi.

Pazar günü YouTube’a yüklenen videoda uçuşa başladıktan yaklaşık 1 dakika sonra eğitim uçuşundaki pilot Romain Jantot ve ko-pilotu, uçuşa çıktıkları açık kokpitli planörün kanadına saklanarak kaçak şekilde yolculuk yapmayı planlayan bir kedi ile göz göze gelirler.

Kanattan kokpite yaklaşan ve kendini gösteren kedi, muhtemelen korkmuş ve dokuz canı olduğundan şüphe etmeye başlamış durumda pilota ve ko-pilota bakar ve planörün iskeletine canı pahasına sarılarak düşmemeye çalışır. (yürürken düşmemiş olması da çok büyük şans; ama kedi işte)

Kediyi fark ettikten sonra sükunetinden hiçbir şey kaybetmeyen pilot hemen piste geri manevra yapar ve kontrollü bir şekilde alçalmaya başlar.
 

Hem korkudan hareket edemediğini düşündüğüm kedinin, hem de uçuş ekibinin sakin kalması sayesinde, yörüngeye giden maymun ve köpekle birlikte bence havacılık tarihine geçmesi gereken bu kaçak yolcu, planörün yere inmesi ile birkaç saniye içinde olayın şokunu atlatıp mahsur kaldığı kanattan aşağı atlayarak kaçıyor ve muhtemelen içine saklanacak karton bir kutu aramaya gidiyor.

Daha sonra YouTube’a yüklediği videonun altına kedinin planörde saklandığını bilmiyordum; ancak uçuştan sonra da kedinin durumunun iyi olduğunu açıklamasını yapmış ve kedinin uçuş okulunun gayri resmi maskotu olduğunu belirtmiş.

Okuyucuya Not: "Teknoloji yazın bunlarla sizin işiniz ne" diyen okuyucularımız lütfen sosyal medyanın ve sosyal medya akımları ile fenomenlerinin de işimizin bir parçası olduğunu unutmasın. (3 sayfa inceleme yazıyorum okumuyorsunuz, kızdırmayın beni)
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0