• Anasayfa
  • İnternet
  • Pokemon Turnuvasına Ateşli Silahlarla Giden İki Kişiyi Polis Tutukladı

Pokemon Turnuvasına Ateşli Silahlarla Giden İki Kişiyi Polis Tutukladı

0
0
0
0
0
Amerika Boston’da düzenlenen Pokemon Dünya Şampiyonası’na Iowa’dan gelen iki katılımcı sosyal medyada yanlarında getirdikleri ateşli silahları paylaşınca tehdit olabilecekleri gerekçesi ile polis tarafından tutuklandı.
Öncelikle şu kısmı anlatalım ki; Pokemon turnuvası meselesi açıklığa kavuşsun.

İnternet ortamında en çok oynanan oyunlardan biri haline gelen Heartstone gibi kart oyunları yıllardır yaygın olarak oynanıyor ve hatta Magic the Gathering gibi fenomen oyunlar ciddi ödüllere sahip turnuvalara sahne oluyor.

Pokemon turnuvası da bu şekilde oynanan bir kart oyunu tunuvası ve meraklıları arasında oldukça ciddiye alınan bir oyun.
Bu oyunun şampiyonasına katılmak için Iowa’dan yola çıkan 18 yaşındaki Kevin Norton ve 27 yaşındaki James Stumbo, Master Division isimli ve en üst seviye oyuncuların yer aldığı kategoride mücadele eden iki katılımcı.
Bu iki arkadaş turnuvanın düzenleneceği yer olan Boston’a gelirken yanlarında bir adet pompalı tüfek ile bir adet de AR-15 makineli tüfek getirmişler ki güvenlik görevlisinin bu silahları ortaya çıkartması ile polisin yaka paça arkadaşları tutuklaması bir olmuş.

Turnuvayı düzenleyen Pokemon Company International isimli kuruluş, etkinlikten önce oyuncu toplulukları arasında bazı güvenlik şüpheleri oluştuğunu ve konu ile ilgili bilgi topladıktan sonra John B. Hynes Veterans Memorial Etkinlik Merkezi yetkilerince Boston Polisi’ne haber verdiklerini belirtmiş ve bu durumun ardından tehdidi ortadan kaldırmak için güvenlik açısından tehlike arz eden iki kişinin tutaklanması yoluna gidilerek katılımcıların güvenliğinin sağlandığını açıklamış.

(adamlar konsepti yanlış anlamış; “gotta kill ‘em all” diyerek gidiyorlar turnuvaya)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0