Polis Geldiğinde Yasaklı Reklamları Gizleyen Billboard

0
0
0
0
0
Polis Geldiğinde Yasaklı Reklamları Gizleyen Billboard
Rusya’da bir firma, ülke genelinde satışı yasak olmasına rağmen merkezi İtalya olan bir ürünü satmak için sıra dışı bir yöntem uyguladı.
Rusya’nın geçtiğimiz yıl Ukrayna’yla yaşadığı sorunlar yüzünden AB’nin kendilerine yaptırım uygulaması sonucu ülkede Avrupa üretimi bazı ürünlerin satışı yasaklanmıştı. Fakat bu konuda sıkıntı yaşamak istemeyen ‘akıllı’ bir dükkan sahibi, üretim merkezi İtalya olan ürünlerini satabilmek için farklı bir yol izledi.

Don Giulio Salumeria adındaki dükkan sahibi, İtalya üretimi olan zeytin, peynir, sucuk gibi ürünlerin satışı için billboardlara reklam vermek istedi. Fakat bunun yasak olduğu belirtildi ve izin verilmedi. Bunun üstesinden gelmek için billboardlara entegre edilen yüz tarama sistemi polislerin geldiği sırada devreye giriyor ve reklam değiştiriliyor. 

Şimdilik işe yaramış gibi görünen bu sistemin haberlere konu olduktan sonra dolayısıyla gizliliği de kalmamış oldu. Bu konuda sert yaptırımları olan Rusya hükümetinin ne yapacağını az çok kestirebiliyoruz ama şimdilik bir bilgiye sahip değiliz. Bu zekice hazırlanmış billboard kurgusunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0