Facebook ve Twitter'ın Çok Bilinmeyen Uygulamaları

0
0
0
0
0
Facebook ya da Twitter gibi günlük hayatımızın neredeyse yarısını işgal eden internet sitelerini birçoğumuz basit şeyler için kullanıyoruz. Fakat bu sitelerdeki farklı uygulamalarla ilgili ne kadar bilginiz var?

Bazı internet sitelerine girip vakit geçirmek, günlük hayatımızın artık çok önemli bir parçası. Sabah uyanır uyanmaz, ‘acaba iletimi kaç kişi beğendi’ deyip Facebook’a bakmak ya da ‘attığım tweet’i kaç kişi favlamış’ diyerek Twitter’a girmek (yalanımız varsa söyleyin) hepimizin yaptığı sıradan şeyler olmaya başladı.

Bu kadar vakit geçirdiğimiz internet sitelerinin aslında bilinmeyen birçok özelliği bulunuyor. Şimdi bu sitelerdeki birçok kişinin bilmediği bazı özelliklere bir bakalım.
 

 Twitter

Attığınız tweet’e bir fotoğraf eklediğinizde, fotoğrafa 10 kişi daha ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca kolaj özelliğini kullanarak 4 ayrı fotoğraf daha eklemeniz mümkün. Peki bunların dışında “add more” özelliğini biliyor muydunuz?

Bazı kullanıcılar sürekli sinirinizi bozacak tweet’ler atıyorsa illa onu engellemek ya da takipçilerinizden çıkarmak zorunda değilsiniz. “Mute” seçeneğini kullanarak artık o kullanıcıdan gelen tweet’leri görmeyeceksiniz.


 

 Facebook

Facebook, sosyal ağda yaptığınız her şeyi bilgisayarınıza indirme imkanı sunuyor. Genel Hesap Ayarları’na giderek “Facebook verilerinin kopyasını indir” butonuna tıklayarak PI bilgileri dahil tüm verilerin kopyasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.


 

 Google

Google’da birçok kişinin bilmediği muhtemelen yüzlerce uygulama bulunuyor. Fakat birçoğunuz Google’ın bir sayaç olarak kullanılabileceğini bilmiyor.

Set timer for” yazıp kaç dakika ya da saatten geriye doğru saymak istiyorsanız o rakamı yazarak bir nevi sayaç olarak kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında Gmail’e gelen e-mail’lerinize hazır yanıtlar verip cevap vermek için ekstra zaman kaybetmenize de gerek yok. Bu özellikler dışında muhakkak farklı birçok özellik daha vardır. İlginç olan uygulamaları çözdüğümüz anda bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0