• Anasayfa
  • İnternet
  • Popüler Tweet'lerin İlk Kim Tarafından Paylaşıldığını Öğrenin

Popüler Tweet'lerin İlk Kim Tarafından Paylaşıldığını Öğrenin

0
0
0
0
0
Twitter'da bir tweet'in farklı 50 kişiden görmek sizin de canınızı sıkmış, asıl kaynağı merak etmişsinizdir. Artık o kaynağı bulan bir hesap var.
Twitter'da yazdığınız bir söz, ya da yaptığınız bir espri, dakikalar içinde binlerce, hatta bazen milyonlarcasına ulaşmayı başarabiliyor. Ancak hal böyle olunca aynı tweet'i, ''popüler olayım, 3-5 fav'da ben alayım'' diye bir bin kişi daha paylaşıyor. Bu gibi durumlarda bazı kullanıcıların ''kim atmış la bu tweet'i ilk olarak?'' şeklinde girdiği arayışlar oluyor.

İşte haberimizde bahsedeğimiz şey de bu arayışla ilgili. Twitter'da bulunan ''İlk Kim Paylaştı?'' adlı hesap, tıpkı bir dedektif edasıyla çalışarak paylaşılmış ve popüler hale gelmiş tweet'lerin kaynağını arıyor.

@kimpaylasti kullanıcı ismi ile kaynak gösterilmeden paylaşılan tweetlerin izini süren hesabın kısa sürede takipçi sayısı 4 bine yakın bir rakama ulaştı. Sloganı ‘Emanetiniz Emanetimizdir' olan hesabın takipçileri arasında Twitter aleminde kendi çapında fenomen olanlar da bulunmakta. Hesap, popüler tweet'in kaynağını bulmakla kalmıyor, aynı zamanda tweet'in kaç defa kaynak gösterilmeden paylaşıldığını da tespit ediyor. Tabi elde edilen rakamlar %100 doğru olmuyor. Ancak doğru veriye üç aşağı, beş yukarı yaklaşıyor.

        

‘İlk Kim Paylaştı?'nın bu zamana kadar analiz ettikleri arasında en fazla çalınma sayısına ulaşan tweet 'neyim olursan ol da hayalkırıklığım olma, orası çok kalabalık… tanıyamam seni' tweeti imiş. Hesaba göre en fazla aşk ve komedi temalı tweet'ler kaynak gösterilmeden paylaşılmakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0