• Anasayfa
  • İnternet
  • Çalışır Durumdayken Parçaları Değişebilen Telefon: Project Ara

Çalışır Durumdayken Parçaları Değişebilen Telefon: Project Ara

0
0
0
0
0
Çalışır Durumdayken Parçaları Değişebilen Telefon: Project Ara
Google’un uzun zamandır dört gözle beklenen akıllı telefonu Project Ara ile ilgili ekip lideri Paul Eremenko tarafından bazı açıklamalar geldi. Uzun süredir sessizliğini koruyan projeyle ilgili Linaro Connect US 2014’te sessizliğini bozan Eremenko, Project Ara çalışır durumdayken parça değişimi yapılabildiğini açıkladı.
Google’un uzun zamandır dört gözle beklenen akıllı telefonu Project Ara ile ilgili ekip lideri Paul Eremenko tarafından bazı açıklamalar geldi. Uzun süredir sessizliğini koruyan projeyle ilgili Linaro Connect US 2014’te sessizliğini bozan Eremenko, Project Ara'da çalışır durumdayken parça değişimi yapılabildiğini açıkladı.
 
Bu özellik sayesinde her seferinde farklı bir telefon alma gereksiniminin de ortadan kalkacağını belirten Eremenko, örneğin kullanıcılar telefonlarının hafızası dolduğunda hemen bellek modülü ile parçayı değiştirip bu sorundan kurtulabiliyorlar. Ayrıca cihazda bulunan güç rezervi sayesinde cihaz kapanmadan parça değişimi yapılabiliyor. Sadece anakart ve işlemci değişiminde telefonun kapalı olması gerekiyor.
 

 Uygun bir fiyatla satışa sunulacak

 Google, bu projeyi yaklaşık 50 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak. Modüler parçaların fiyatları ise henüz belli değil. Cihazın önümüzdeki yılın Ocak ayından itibaren satışa hazır hale gelebileceği tahmin ediliyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0