Project Ara MDK 0.2 Yayınlandı

0
0
0
0
0
Google'ın yeni telefon projesi "Project Ara" ufak adımlarla da olsa ilerlemeye devam ediyor. Yeni adım: MDK 0.2
Google'ın en dikkat çekici işlerinden olan Project Ara modüler bir telefon sunmasıyla dikkat çekiyordu. Bir bilgisayar gibi artık işimizi göremeyen parçaların yenisini alarak değiştirebileceğimiz sistem olan Ara, prototip aşamasına gelmiş ve çalışır haldeyken bile bazı parçalarını değiştirebilmek oldukça ilginç görünüyordu.

Yaklaşık 1 ay sonra yapılması beklenen Project Ara Geliştirici Konferansı daha başlamadan Google tarafından Project Ara'nın Modüler Geliştirici Kiti 0.2 yayınlandı. Bu güncelleme ile  yeni donanım ve yazılım değişiklerinine giden Google, son prototipi Spiral 2'ye de bu gelişmeleri uyguladı.Detaylarının konferansta açıklanması beklenen bu güncelleme için Ara Manager App adında özel bir uygulama yayınlanacağı ve Google Play Store yerine Ara Module Marketplace adında bir mağazası olacağı yönünde söylentiler dolaşıyor.

Ara Manager App uygulamasının prototip hakkında detaylı bir bilgi verebileceği ve prototip üzerinde tam kontrol sağlamanızı sağlayacağı düşünülüyor. Yeni mağazanın ise prototipe uygun uygulamalar ve modüllerin satın alınabileceği bir farklı bir Google Play Store olacağı, böylece geliştiricilerin özellikle modüller konusunda bir sorun yaşamayacağı söyleniyor.

Detaylarının konferansta belli olacağı MDK 0.2 ve yeniliklerini hep beraber görüp, telefon sektörünün yeni durağı hakkındaki gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0