Project Ara'nın İlginç Bir Versiyonu Yapılıyor

1
0
0
0
0
Özellikle tasarımları ve ürettikleri sensörleriyle dikkat çeken Lapka firması Google'ın Project Ara prototipi için kendi sensörlerini entegre ettiği ayrı bir prototip yaptı.
Google'ın merakla beklenilen yeni telefon prototipi Project Ara geliştirilmeye devam ediyor. Ancak farklı tasarımlı ve ilginç sensörleriyle dikkat çeken Lapka firması Ara için farklı bir bakış açısı, aynı zamanda ekstra özellikler eklemiş oldu.

Nem/Sıcaklık ölçer, Radyasyon ölçer, Elektromanyetik alan yaratan gibi setleri bulunan firma aynı zamanda bu ölçüm cihazları için farklı tasarımlarıyla da kendinden bahsettirmişti.

Project Ara konseptine göz diken Lapka ise aşağıdaki resim gibi bir prototip çalışmasına başladı.Görüldüğü gibi Ara'nın daha garip görüntülü haline dönen telefon için Lapka x Project Ara adı verilmiş.

Temel olarak Ara'yı kullanan cihaz tamamen sensörlere sahip. Yani Ara ile toplama telefon yaparken eğer istersek ve proje de gerçekleşirse ekstra olarak sensörler de ekleyebiliyoruz.Hava kalitesi, karbondioksit, ışık, kalp ritmi, şeker, soluk kalitesi gibi farklı farklı sensörleri barındıran bu projede şu anda açıklaması yapılmayan ruh adındaki bir sensörü daha bulunuyor. Resimde bulunan kırmızı renkteki sensör olan ruh sensörü için "Şu anda bunun hakkında konuşamayız" gibi bir açıklama bulunuyor.

Stand-alone denilen tek başına bağımsız çalışabilir durumdaki bu sensörler tekil olarak Ara prototipinde kullanılabilir olacak.Projenin tüm detaylı resimlerine galeriden ulaşabilir, bu siteden de proje hakkında bilgi alabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0