8000 Dolarlık R2D2 Görünümlü Hareket Edebilen Buzdolabı

0
0
0
0
0
Japon’lar Star Wars konusunda oldukça ciddi. Nisan ayında Japon havayolları şirketi All Nippon Airways‘in R2D2 temalı yolcu uçağından sonra bir duyuru daha geldi. Haier Asia, gerçek boyutlu R2D2 buzdolabını tanıtmıştı. Ve ürün önümüzdeki ay resmen piyasaya sürülüyor.
Söze, Japon yapar diyerek başlamak lazım. Nesilden nesile müritlerini devam ettirecek Star Wars‘dan bir haber daha. Filmdeki en sevilen karakterlerden olan R2D2 adlı robotun her türlü aksesuarı var, tuzluğundan tutunda, valizine kadar, çalışkan Japon arkadaşlar bu defa da yazın tam sıcaktan bunalmışken sizi serinletecek buz gibi içeceğinizi ayağınıza kadar getiren R2D2 görünümlü buzdolabını yapmışlar.

Her Star Wars fanatiğinin evinde bulunması gereken bu sevimli buzdolabı tam bir Geek işi. Haier Asia adlı firma, gerçeğine uygun boyutlarda hazırladığı R2D2 buzdolabını tanıttı. Uzaktan kontrol edilebilen, Filmdeki R2D2‘nin sesiden hareketlerine kadar aynı olan buzdolabı yaklaşık bir düzine kadar kutu içecek taşıyabiliyor.  Her Star Wars hayranının evine koymak isteyeceği bir buzdolabı üreten Haier Asia, gerçek boyutlu bir R2D2 replikasının ötesinde hareket edebilen, uzaktan kontrol edilebilen bir buzdolabı tanıttı. Sesinden hareketlerine kadar birebir aynı olan replika ilk kez üretilmiyor. Ancak firmanın R2D2’su susuz kaldığınız anlarda size buz gibi bir su getirebiliyor. R2D2 çok geniş bir kapasiteye sahip değil yaklaşık bir düzine kadar kutu içecek taşıyabiliyor. Ayrıca cihazı ara sıra şarj etmeniz gerekiyor. Ancak böyle bir buzdolabına Star Wars hayranlarının hayır demesi biraz zor görünüyor.Star Wars The Force Awakens filminin sinemalarda gösterime girdiği gün ile birlikte R2D2'nun satışına başlanacak. Bu ürüne sahip olmak istiyorsanız  $8,000  (¥998,000 Japon Yeni) gözden çıkarmanız gerekiyor. Değer mi bu fiyata? Eğer ki ayağınıza kadar servis istiyorsanız ve Star Wars'ın hakiki fanatiği iseniz o zaman değer. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0